Białoruś / Polska.- Białoruś zaprasza Polskę do rozmów granicznych – Publicmetro Mexico

Madryt, 17 lat (Europejska prasa)

Białoruskie Ministerstwo Obrony obiecało w piątek wezwać Polskę do rozpoczęcia rundy rozmów na temat sytuacji na granicy, która w ostatnich miesiącach zaostrzyła napięcia w wyniku kryzysu migracyjnego na zewnętrznej granicy UE. .

W komunikacie udostępnionym za pośrednictwem swojego kanału w Instant News Network Telegram, portfolio bezpieczeństwa obiecało „przeprowadzić rozmowy graniczne z polską agencją wojskową, w których obie strony będą omawiać kwestie uznane za ważne”. Rosyjska agencja informacyjna Sputnik.

Zaznaczyli, że z Mińska będą pierwszym krokiem w konstruktywnym dialogu między obydwoma krajami, gdyż już pracują, gdyż przedstawiciel białoruskiego Ministerstwa Obrony Walery Rejenko odbył szereg spotkań. Napięcia wzdłuż granicy były poważnym problemem dla urzędników wojskowych, w tym w Polsce.

Puls polityczny i propagandowy między Polską a Białorusią nadchodzi tego samego dnia, w którym polski żołnierz doświadczył nowego epizodu rzekomego wyjazdu, który został pokazany w białoruskiej telewizji publicznej w piątek, nad którym po drugiej stronie granicy nadal trwa śledztwo. Według Mińska ubiegał się o azyl.

Stosunki między dwoma sąsiadami zostały w ostatnich miesiącach napięte w związku z napływem przez polską granicę tysięcy migrantów, którzy próbują przekroczyć granicę UE. Zarówno Warszawa, jak i Bruksela oskarżają Mińsk o podżeganie do odwetu za sankcje wobec rządu Aleksandra Łukaszenki.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *