Białoruś rozpoczyna przesiedlanie migrantów – El Sol de México

Sokółka. Setki Irakijczyków powróciły do ​​kraju lotem z Białorusi, a Polska zatrzymała 200 migrantów, którzy przekroczyli jej granice, mimo odmowy przyjęcia ich przez kraje zachodnie.

Europa oskarża prezydenta Aleksandra Łukaszenkę o zwabienie tysięcy migrantów – wielu z nich irackich Kurdów – na granicę w odwecie za sankcje nałożone na Białoruś.

➡️ Bądź na bieżąco z naszym kanałem Google News

Jednak prezydent Białorusi i jego sojusznik, prezydent Rosji Władimir Putin, odrzucili te oskarżenia i skrytykowali Unię Europejską za odrzucanie migrantów znajdujących się w opłakanej sytuacji humanitarnej.

Po rozmowie ze swoim polskim odpowiednikiem niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział, że Niemcy nie przyjmą uchodźców.

Około 500 migrantów próbowało przedostać się na terytorium Polski, a aresztowano 200. „Atak poprowadziły siły białoruskie” – poinformowało Ministerstwo Obrony.

Tymczasem rzecznik polskiej straży granicznej poinformował, że migranci opuścili obóz w Brożje na Białorusi, w pobliżu polskiej granicy, potwierdzając to, co podano w białoruskich mediach państwowych.

Białoruska prezydencja poinformowała, że ​​na Białorusi przebywa obecnie „około 7 tys.” migrantów, z czego 2 tys. na granicy z Polską.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *