Białoruś twierdzi, że Polska będzie pierwszym wojskowym celem wojny

Ta treść została opublikowana 06 lipca 2022 – 16:45

Moskwa, 6 lipca (EFE) .- Gdyby Białoruś miała zaatakować Polskę, byłaby to uważana za jej pierwszy cel wojskowy i odpowiedziałaby ciosami w jej infrastrukturę bojową i stanowiska dowodzenia – zapowiedział zastępca dowódcy Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi Dziś. Rusłan Kosygin.

„Na początku konfliktu terytorium Polski i jej infrastruktura wojskowa staną się głównym celem” – powiedział, według oficjalnej agencji BELTA.

Białoruski urzędnik wojskowy zwrócił uwagę, że polscy urzędnicy powinni mieć świadomość, że w przypadku ataku Białoruś skoncentruje swoją odpowiedź na „centrach decyzyjnych, systemach kontroli, ośrodkach rozmieszczenia, arsenałach i bazach, oprócz kluczowych celów gospodarczych”.

„Jesteśmy gotowi na różne wydarzenia w tej sytuacji. Nie chcemy, aby ten scenariusz był wojskowy, ale muszą jasno zrozumieć, że nasza reakcja na każdą zbrojną prowokację na Zachodzie będzie niewątpliwie adekwatna i zdecydowana” – powiedział.

Kosygin zwrócił uwagę, że Białoruś przywiązuje szczególną wagę do rozmieszczenia amerykańskich systemów obrony przeciwrakietowej w regionie europejskim, a zwłaszcza w Polsce. .

„Cały zestaw przygotowań militarnych na Zachodzie, w tym na terenie Polski, jest wzorem pracy planowanej przez Waszyngton i Brukselę, która tworzy (…) grupy militarne pod pretekstem zagrożenia ze Wschodu. kierunku” – powiedział.

Armia białoruska stwierdziła, że ​​„w istocie chodzi o przygotowania do prowadzenia działań wojennych na kierunku wschodnim”. EFE

mos/vh

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.