Białoruska Sabalenka pokonuje Świątek i reaktywuje ją w WTA Finals | Sport | Wydanie amerykańskie

Białoruska Aryna Sabalenka, druga najlepsza zawodniczka na świecie, pokonała w sobotę Polkę Igę Świątek 2-6, 6-2, 6-4 i miała spore szanse na awans do półfinału Akron WTA.

W pierwszym secie Świątek, z 85 procentami punktów zdobytych z pierwszego serwisu, wykorzystał niekonsekwencję Sabalenki, mając tylko dwóch zwycięzców i kilka niewymuszonych błędów.

Bezpieczna z jej serwisem, Polki nie miały szans na przerwę przeciwko niej, a dwaj zawodowcy wykorzystali te szanse, by złamać Białorusinkę w czwartym i szóstym meczu i wydłużyć passę rywalek do 16 przegranych w ostatnich 18 meczach.

W drugim secie Sabalenka stworzyła swoją pierwszą szansę na przerwę, w trzecim meczu, ale Świątek dalej grał w tenisa spokojnie i bezpiecznie i utrzymał swój serwis na prowadzenie 2:1.

Sabalenka kontynuowała zagrywkę i zwyciężyła w piątym meczu, gdy Iga dwukrotnie błędnie spisała się na tablicy wyników 30-40 i przełamała Białorusina, zmieniając pozycję, posuwając się do przodu z wynikiem 3-2.

Zachęcony przez publiczność, Arena utrzymała serw i ponownie przełamała w siódmym meczu kilka minut później, aby zapewnić sobie seta w spornej ósmej partii.

W meczu 1-1, w trzecim secie Sabalenka zadrżał, uderzył piłkę całą swoją sekcją i przełamał w trzecim gemie, ale nie mógł tego potwierdzić, w kolejce serwisowej spudłował z podwójnymi błędami.

Sabalenka krzykiem i potężnymi ciosami podniosła Świątka, słabym głosem, ale bez poddawania się, świetna walka, wysoki poziom tenisa był lepszy po 3-3.

Białoruska wykorzystała okazję i choć popełniła kilka niewymuszonych błędów, w jedenastym meczu wykorzystała błysk Igi i złamała zagrywkę na prowadzenie 6:5. I potwierdził drugą połowę i zapewnił zwycięstwo.

Dziś po południu do półfinału zakwalifikowała się Hiszpanka Paula Padusa, która zajęła 10. miejsce w światowym rankingu, pokonując Greczynkę Marię Skari 7:6 (4), 6:4 w meczu bojowym, w którym Hiszpanka pokazała najlepszy tenis w decydującym mecz. chwile.

Padusa dodaje dwa niepokonane zwycięstwa podczas jednodniowej nieobecności w grupie Chichen Itza; Za nimi plasują się Skari i Sabalenka z jednym zwycięstwem i jedną porażką oraz Swatik Pantkastin.

Hiszpanka Garbine Muguruza w niedzielę będzie starała się awansować do półfinału z Estończykiem Anett Kontaveit, która wygrała już cztery najlepsze etapy, a Czeszka Karolina Pliskova zmierzy się ze swoją rodaczką Barborą Krejsikową.