Biden gardzi Trumpem i Bushem w Światowy Dzień AIDS pomimo wysiłków liderów partii republikańskiej

Biden gardzi Trumpem i Bushem w Światowy Dzień AIDS pomimo wysiłków liderów partii republikańskiej

WASZYNGTON – Prezydent Biden w środę obalił swojego poprzednika, Donalda Trumpa, w przemówieniu z okazji Światowego Dnia AIDS i stwierdził, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi ma „równą stopę” z prezydentem Georgem W. Bushem. HIV/AIDS.

Biden zaatakował Trumpa pomimo byłego prezydenta Ustalenie celu na rok 2030, jakim jest położenie kresu transmisji HIV Wydaje się również umniejszać rolę przywódców Busha w tworzeniu programu PEPFAR, który uratował miliony istnień ludzkich i ograniczył zakażenie wirusem HIV poprzez podawanie leków biednym, głównie afrykańskim krajom.

„Nancy, to nie żart, to ja zacząłem tę walkę w sposób, który przyjąłem z taką pasją” – powiedział Biden Pelosi w Białym Domu. „Podjęcie tej kwestii w tamtym czasie było postrzegane jako polityczny wyrok śmierci. Ale zrobiłeś to. Zasadniczo zmieniłeś sposób, w jaki na to spojrzeliśmy. Nawet zmusiłeś do tego George’a Busha”.

Prezydent Joe Biden słucha podczas wydarzenia z okazji Światowego Dnia AIDS we wschodnim pokoju Białego Domu 1 grudnia 2021 r.
Stephanie Reynolds/CNN/Splash N

Podczas musztrowania Trumpa, ale nie z nazwiska, Biden spojrzał z niesmakiem, jednocześnie rzucając aplauz: „Kiedy moja administracja objęła urząd, nie tylko przywróciliśmy Biuro Białego Domu ds. Narodowej Polityki AIDS, w co trudno było uwierzyć… „

– To było najłatwiejsze do zrobienia – kontynuował Biden. „Nie, naprawdę to mam na myśli. Pomyśl o tym, pomyśl o tym, on ma oklaski w 2021 roku, kiedy to mówimy? To znaczy, to nigdy nie powinno było się wydarzyć – w każdym razie nie chcę w to wchodzić. „

Biden nie wspomniał o niespodziewanym uruchomieniu przez Trumpa w 2019 r. federalnej inicjatywy „wyeliminowania epidemii HIV w Stanach Zjednoczonych w ciągu 10 lat”. Trump poparł ten plan ostatecznym wnioskiem o budżet na 716 milionów dolarów Zwalczanie HIV/AIDS.

Dr Anthony Fauci (z prawej), dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych i główny doradca medyczny prezydenta, słucha przemówień prezydenta USA Joe Bidena z okazji Światowego Dnia AIDS w Białym Domu 1 grudnia 2021 r. w Waszyngtonie , DC.
Dr Anthony Fauci słucha, jak prezydent Biden wygłasza swoje uwagi z okazji Światowego Dnia AIDS w Białym Domu 1 grudnia 2021 r.
Anna Moneymaker / Getty Images
Prezydent Donald Trump (po lewej) i Jerry Falwell (po prawej),
Były prezydent Donald Trump i Jerry Falwell. Trump wyznaczył sobie cel zakończenia transmisji HIV do 2030 roku.
Alex Wong / Getty Images

Biden opowiedział tłumowi o swojej administracji 670 milionów dolarów Wniosek budżetowy na HIV/AIDS, który w rzeczywistości jest mniejszy niż wniosek Trumpa.

Podejmiemy surowe działania i będziemy je wspierać. Poprosiliśmy Kongres o 670 milionów dolarów, historyczny wniosek budżetowy, aby zakończyć epidemię HIV w Stanach Zjednoczonych, powiedział Biden.

Prezydent Bush dał później większą wiarygodność, jednocześnie chwaląc opinię publiczną za jego rolę w ponownej autoryzacji programu PEPFAR Busha, który republikański prezydent zaproponował w styczniu 2003 r., zanim Kongres zatwierdził początkowo 15 miliardów dolarów pomocy dla biednych krajów. Pelosi nie było takie Sponsor rachunku, ale głosowali za projektem ustawy i poparli przedłużenie planu PEPFAR.

Biały Dom w Waszyngtonie jest udekorowany z okazji Światowego Dnia AIDS, środa, 1 grudnia 2021 r.
Biały Dom został udekorowany z okazji Światowego Dnia AIDS 1 grudnia 2021 r.
AP Zdjęcie / Susan Walsh
Prezydent George W. Bush
Prezydent Biden wydawał się umniejszać rolę byłego prezydenta George’a W. Busha w tworzeniu programu PEPFAR, który uratował miliony istnień ludzkich.
Matthew Kavanaugh Paul/Getty Images

„Ponowna autoryzacja przełomowego planu PEPFAR w 2008 roku była jednym z ważnych wydarzeń mojego czasu jako przewodniczący Komisji ds. Stosunków Zagranicznych” – powiedział Biden. Nie byłem jednym z wielkich liderów w tej sprawie. Zawsze byłem za tym wysiłkiem, ale to dlatego, że byłem przewodniczącym komisji. I wierzcie lub nie, był republikański prezydent, a kiedy to mówię, nie jestem mądrym człowiekiem, który naciskał na PEPFAR”.

Później Biden zauważył, że Bush, który często powoływał się na swoją chrześcijańską wiarę, kiedy naciskał na PEPFAR i chwalił Condoleezza Rice za doradzanie mu w tej sprawie, założył ambitny globalny program HIV/AIDS.

Odkąd prezydent Bush założył PEPFAR w 2003 roku, uratowaliśmy ponad 21 milionów istnień ludzkich. Zapobiegliśmy milionom zakażeń wirusem HIV i pomogliśmy co najmniej 20 krajom kontrolować epidemię HIV lub osiągnąć… cele leczenia, powiedział Biden.

„Dzięki PEPFAR Stany Zjednoczone będą wspierać prawie 19 milionów mężczyzn, kobiet i dzieci w ratującym życie leczeniu HIV. To niesamowite, oszałamiające osiągnięcie”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *