Biden musi powstrzymać ulubioną fajkę Putina – Brenza Libre

ten wtorek, 31 sierpniaPrezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński spotkał się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem. Pewnie rozmawiali Różne rzeczy: Stan stosunków z Rosją, walka Ukrainy z korupcją i wyzwania epidemii. Po podziękowaniu prezydentowi Joe Bidenowi za nieustające wsparcie i pomoc Stanów Zjednoczonych, ukraiński przywódca będzie mógł delikatnie zapytać o członkostwo w NATO.

To powinno być dobre spotkanie. W sali będzie jednak duży słoń: North Stream 2. Ukochany gazociąg prezydenta Rosji Władimira Putina zagraża bezpieczeństwu Europy i Ukrainy. W momencie, gdy projekt się kończy, zbliża się on do końca: teraz albo nigdy. Ryzykując zepsucie interesującego spotkania, Żeleński musiał bardzo wyraźnie powiedzieć Bidenowi, że Nord Stream 2 powinien zostać zatrzymany.

W rzeczywistości administracja Bidena nie miała dużo czasu na zatrzymanie projektu. Zanim Biden objął urząd prezydenta, było już po wszystkim Ponad 90 procent Rura gazowa (pierwsze zainstalowane części) Lipiec 2018). Mimo to wczesne sygnały wskazywały, że nowy rząd poważnie zamierza go powstrzymać. Biden już “powiedział Biden”Zła oferta dla Europy“, Sekretarz Stanu Anthony Blingen odniósł się do rządu”Postanowiłem zrobić, co mogę„Aby uniknąć zakończenia planu. Potem administracja zmieniła kurs. W lipcu Stany Zjednoczone wydały Wspólny raport W Nord Stream 2 z Niemcami w istocie pozwolił Rosji na dokończenie projektu.

Wpłynęło to na innych sojuszników Stanów Zjednoczonych w Europie, gdzie wiele krajów sprzeciwiło się planowi. W skali kraju wiadomość nie została dobrze przyjęta: prawodawcy obu partii, zszokowani radykalną zmianą, Próbowałem przekonać Rząd przestanie układać gazociągi. Jednak najbardziej zgorzkniałymi respondentami były Ukraina i Polska, dwa kraje, które mają najwięcej do stracenia na North Stream 2.

Ministrowie spraw zagranicznych tych krajów, które nie brały udziału w negocjacjach między Niemcami a Stanami Zjednoczonymi również wydali własne UwolnienieArgumentowali w nim, że North Stream 2 zagraża bezpieczeństwu gospodarczemu, narodowemu i politycznemu Europy. Zdaniem ministrów zrealizowany projekt da Rosji potencjał.”Zakłócić sytuację bezpieczeństwa w Europie”. Jest na ich korzyść. North Stream 2 ma wiele przyczyn katastrof nie tylko dla Ukrainy i Polski, ale dla całej Europy.

Nord Stream 2, biegnący z Rosji do Niemiec poniżej Bałtyku, da Rosji bezpośrednią drogę do Europy Środkowej. Spowoduje to, że Europa obecnie importuje Więcej niż jedna trzecia Twój gaz ziemny z Rosji, a Jeszcze bardziej pro Ten kraj zapewni Monopol energetyczny Na kontynencie. Niekorzystne skutki są łatwe do zauważenia: jeśli relacje się załamią, Rosja może Odłącz dopływ gazu Europa pozostawi miliony Europejczyków bez dostępu do węglowodorów.

Następnie mamy do czynienia z Ukrainą. Kraj wygrywa 1 miliard dolarów rocznie W transporcie z rurociągu do Polski; Wraz z ukończeniem Nortstream 2, ukraińsko-polski gazociąg stanie się przestarzały, a Ukraina, jeden z najbiedniejszych krajów w Europie, straci. Międzynarodowy Fundusz Walutowy– Znaczący dochód.

Co więcej, uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu może ośmielić kraj Interweniować Wiele spraw ukraińskich bez obawy o reperkusje. Może to zaostrzyć konflikt Grobowców, z rosyjskimi najazdami wojskowymi na wschodnią Ukrainę trwającymi latami. Ponad 14 tysięcy osób I prawie 2 mln wysiedlonych, a nawet rosyjska próba zjednoczenia wschodniej Ukrainy z Krymem.

Wreszcie są konsekwencje ekonomiczne dla Polski. Obecnie kraj importuje swój gaz gazociągami ukraińsko-polskimi. Nord Stream 2 położy kres tej sytuacji. Zamiast tego Polska była zmuszona kupować gaz z Niemiec Bardzo wysoka cena. Pomimo ekonomicznej kondycji kraju, jego obywateli nie stać na ten luksus.

Argument jest jasny. Ze względów ekonomicznych, energetycznych i bezpieczeństwa narodowego należy wstrzymać budowę gazociągu. Ważne jest to, że ten cel jest nadal możliwy. ten Przeszkody Projekt został już raz przerwany ze Stanów Zjednoczonych, ponieważ udało im się zdobyć firmy odpowiedzialne za układanie i układanie rurociągu. Opuścili projekt. Administracja Bidena musi się zbytnio dostosować, aby całkowicie to powstrzymać Ostatni wyjątek Dodatkowe ograniczenia wobec Nort Stream 2. Różni członkowie Kongresu I europejscy liderzy Opowiadają się za tą opcją. Zastrzeżenia Niemiec, głównego beneficjenta planu, można złagodzić podkreślając wiele długofalowych korzyści dla Europy.

To najlepsza sytuacja i Żeleński musi naciskać, aby ją osiągnąć. Powinieneś jednak poprosić o dodatkowe gwarancje podczas spotkania z Pitanem. Mimo że Wspólny raport Stany Zjednoczone i Niemcy podjęły różne inicjatywy gospodarcze i energetyczne, takie jak inwestycje w infrastrukturę zielonej technologii na Ukrainie i pomoc w przejściu na produkty odnawialne.

Żeleński powinien szukać pomocy finansowej dla swojego kraju i Polski Budowa Infrastruktura wymagana dla alternatywnych źródeł energii. Ponadto należy naciskać na Bidena, aby przedyskutował, w jaki sposób Ukraina może poprawić swoje bezpieczeństwo, zreformować swoją armię i zapobiec rosyjskiej okupacji dzięki finansowaniu, szkoleniom i pomocy USA.

Wtorkowe spotkanie jest dla Żeleńskiego doskonałą okazją do poprawy stosunków między obydwoma krajami. Jest to jednak ostatnia szansa na powstrzymanie Norstream 2. Jeśli Żeleński spacyfikuje Pitę, odniesie znaczące zwycięstwo dla całej Europy, które uchroni rosyjski gaz przed strategiczną katastrofą.

Jeśli jednak Żeleński zawiedzie, zwycięzcą zostanie tylko Rosja. Nie będzie wystarczającej rekompensaty, aby ją spłacić.


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *