Biden nie ma zamiaru stacjonować sił USA ani NATO na Ukrainie

Prezydent USA Joe BidenWe wtorek obiecał, że „nie ma zamiaru” stacjonowania sił USA lub NATO na Ukrainie, ale ostrzegł przed „poważnymi konsekwencjami gospodarczymi”, jeśli Rosja zinfiltruje granicę ukraińską.

„Nie mamy zamiaru stacjonowania sił USA ani NATO na Ukrainie” – powiedział Biden dziennikarzom.

Prezydent podkreślił, że Waszyngton i jego sojusznicy są gotowi nałożyć sankcje na Rosję Powiedział też, że jest gotów pozwolić, by jego poprzednicy ignorowali swojego rosyjskiego sojusznika Władimira Putina.

„Jeśli on (Putin) zdecyduje się iść naprzód i zająć cały kraj, będą wielkie reperkusje” – ostrzegł Biden.

Uważał rosyjską okupację za „największą inwazję od II wojny światowej” i obiecał „zmieni świat”.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy, w tym Unia Europejska (UE) i Wielka Brytania, nalegali na drogę dyplomatyczną.było spowodowane eskalacją napięć z Rosją w sprawie Ukrainy, zanim Pentagon rozmieścił w poniedziałek 8500 żołnierzy w Europie Wschodniej w trybie „stanu wysokiego”.

Jak wyjaśnił PentagonPomysł, aby większość wojsk USA wchodzących w skład sił reagowania NATO stacjonowała w krajach Europy Wschodniej. (NRF, jego skrót w języku angielskim), więc mogą one zostać wdrożone tylko wtedy, gdy zażąda tego Sojusz Atlantycki.

O, Biden powtórzył, że decyzja ma na celu okazanie poparcia dla wschodnich członków NATO, takich jak Rumunia i Polska.Deklaruje, że atak na jakikolwiek rząd sojuszniczy w obliczu rosyjskich działań w regionie w ramach koalicyjnej zasady bezpieczeństwa zbiorowego jest atakiem na wszystkich.

Prezydent uznał, że są „powody do obaw o konsekwencje” w krajach takich jak Polska. Podkreślił, że decyzja o inwazji na Ukrainę nie była sygnałem formalnego dochodzenia antymonopolowego w sprawie zarzutów.

Zapytany o obecną sytuację, Biden przyznał, że istnieje niepewność i że zgadywanie, co się wydarzy, jest jak studiowanie „liści herbaty”.

Napięcia wzrosły w ostatnich tygodniach w oczekiwaniu na rosyjską inwazję lub wtargnięcie na Ukrainę.Po Moskwie zmobilizowało około 100 tysięcy żołnierzy na granicy z Ukrainą.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.