Biden przedstawia pierwszy teleskopowy obraz Jamesa Webba

Biden przedstawia pierwszy teleskopowy obraz Jamesa Webba

Urzędnicy agencji potwierdzili, że prezydent Joe Biden ujawni w poniedziałek długo oczekiwany pierwszy kolorowy obraz z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

Według NASA zdjęcie, znane jako „Pierwsze głębokie pole sieci”, będzie najgłębszym i najwyższym widokiem Wszechświata, jaki kiedykolwiek uchwycono, pokazując niezliczone galaktyki, które pojawiły się 13 miliardów lat temu.

Agencja i jej partnerzy, Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna, mają we wtorek opublikować osobny zestaw kolorowych zdjęć z teleskopu Webba, ale Biden, wiceprezydent Kamala Harris i opinia publiczna będą mogli zerknąć . wcześnie dzisiaj.

Przedstawiciele agencji powiedzieli, że NASA poinformuje prezydenta i wiceprezydenta w poniedziałek, a pierwsze zdjęcie zostanie ujawnione podczas wydarzenia o godzinie 17:00 czasu wschodniego w Białym Domu.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba o wartości 10 miliardów dolarów jest Największy i najpotężniejszy teleskop kosmiczny dla ludzkościA eksperci twierdzą, że może to zrewolucjonizować nasze rozumienie wszechświata.

Po wydarzeniu w Białym Domu NASA ujawni więcej zdjęć podczas wydarzenia transmisja na żywo Wtorek o 10:30 czasu wschodniego. Urzędnicy NASA powiedzieli, że ta partia będzie zawierać pierwsze widmo egzoplanety Teleskopu Webba, pokazujące światło emitowane na różnych długościach fal z planety w innym układzie gwiezdnym. Obrazy mogą dostarczyć nowych informacji na temat atmosfery i składu chemicznego innych egzoplanet we wszechświecie.

Niektóre ze zdjęć zawartych we wtorkowym wydaniu pokażą, jak galaktyki wchodzą w interakcje i rosną, a inne przedstawiają cykl życia gwiazd, od pojawienia się nowych gwiazd po gwałtowną śmierć gwiazd.

Teleskop Webba został wystrzelony w kosmos 25 grudnia. Obserwatorium wielkości kortu tenisowego jest w stanie zagłębić się we wszechświat bardziej szczegółowo niż jakikolwiek wcześniejszy teleskop.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.