Biden wzywa Rosję do zaprzestania używania „energii jako broni” przeciwko sąsiadom

Ta zawartość została wydana 15 lipca 2021 o 22:49

Waszyngton, 15 lipca. Łączy nad Bałtykiem Rosję i Niemcy.

Podczas konferencji prasowej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel Biden obiecał podzielić się z nim zaangażowaniem w ochronę demokracji na świecie, biorąc pod uwagę siłę krajów takich jak Chiny.

„Ponownie wyrażam moje zaniepokojenie prezydent Merkel w sprawie North Stream. Jesteśmy w pełni zjednoczeni w przekonaniu, że nie możemy pozwolić Rosji na użycie energii jako broni do przymuszania lub grożenia sąsiadom” – powiedział Biden.

Ze swojej strony kanclerz Niemiec przyznał, że omawiał tę kwestię z Bidenem i zauważył, że obaj wyrazili „różne oceny tego, co oznaczał ten projekt”.

Budowany obecnie gazociąg Nortstream 2, który umożliwi Moskwie udrożnienie trasy przesyłu gazu przez Ukrainę, budzi niepokój w Kijowie i Waszyngtonie.

Przed spotkaniem Biały Dom zapowiedział, że zwróci się do Fiden Merkel o opracowanie konkretnych mechanizmów zapewniających, że energia przeciwko sojusznikom na Ukrainie, wschodzie (Europa) lub jakimkolwiek innym kraju (USA) nie jest narzędziem przymusu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Merkel obiecała, że ​​North Stream 2 to „dodatkowy projekt i na pewno nie jest to plan przekierowania jakiegokolwiek ruchu przez Ukrainę, cokolwiek innego oczywiście wywoła wiele napięć”.

Niedawna decyzja o zwolnieniu Nord Stream 2 z sankcji doprowadziła do pokojowej dyskusji na ten temat z Berlinem. EFE

llb-at / lb / cd

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *