Big John, największy dinozaur triceratopsa, jest wystawiony na aukcję w Paryżu

Ośmiometrowy Triceratops Big John został pokazany na wystawie w Paryżu 31 sierpnia 2021 r., przed październikową aukcją. afp_tickers

Ta treść została opublikowana 31 sierpnia 2021 – 15:32

(AFP)

Dom aukcyjny poinformował we wtorek, że szkielet największego znanego do tej pory dinozaura Triceratopsa, Big Johna, zostanie wystawiony publicznie w Paryżu przed październikową aukcją.

Niesamowity szkielet ma około ośmiu metrów długości, ma trzy rogi na głowie (jeden na nosie i dwa na czole), dlatego dinozaur znany jest jako Triceratops.

Big John ma około 66 milionów lat i będzie wystawiany od 18 października w Drouot, słynnym paryskim domu aukcyjnym, by Giquello, aż do sprzedaży 21 listopada.

Szacunkowe ceny wahają się między 1,2 a 1,5 miliona euro (od 1,4 do 1,8 miliona dolarów), choć wcześniejsze aukcje tego typu dinozaurów nie były zbyt wyczekiwane.

Alexandre Gikello wyjaśnił, że potencjalnych nabywców są dziesiątki.

Gigantyczna czaszka ma dwa metry szerokości, a szkielet zawiera około 200 kości, które zostały złożone we wtorek w salonie domu aukcyjnego.

Big John jest kompletny w 60%, a jego głowa w 75%. Został odkryty w 2014 roku w Południowej Dakocie przez amerykańskiego geologa Waltera W. Steina Bella, a odrestaurowany we włoskim mieście Triest.

W październiku ubiegłego roku niezwykły szkielet allozaura, jednego z najstarszych znanych dinozaurów, został sprzedany za ponad 3 miliony euro (około 3,5 miliona dolarów).

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *