Billboardy ostrzegające przed polio w Izraelu zostały wysłane do ortodoksyjnych żydowskich dzielnic Nowego Jorku

Kraj ograniczył przenośne billboardy z napisem „Polio szerzy się w Izraelu” po tym, jak wybrani urzędnicy i ultraortodoksyjni przywódcy żydowscy powiedzieli, że kampania szczepień przeciwko polio ma posmak antysemityzmu.

Ciężarówki z billboardami, pracujące na zakręcie Paschy, krążyły po Rockland i innych obszarach stanu z dużą populacją ortodoksyjnych Żydów.

Sam Miller, zastępca komisarza Nowego Jorku do spraw zagranicznych, powiedział: „Po wysłuchaniu komentarzy, że reklamy mobilnych ciężarówek, które miały dotrzeć do nowojorczyków w ich społecznościach, mogą być interpretowane jako obwinianie samych społeczności za rozprzestrzenianie się polio, administracja natychmiast wycofała te reklamy. Departament Zdrowia Stanu York.

Polio wykryto po raz pierwszy od dziesięcioleci w lipcu 2022 roku w hrabstwie Rockland, kiedy 20-letni mężczyzna został trwale sparaliżowany przez wirusa. Nigdy nie był szczepiony przeciwko polio.

W tym miesiącu izraelskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że czworo dzieci zaraziło się polio, w tym 8-latek, który został sparaliżowany przez wirusa w lutym.

Ciężarówka z billboardem jest widziana w niedzielę 26 marca 2023 r. Na trasie 306 na północ od trasy 59 w Muncie.  Departament Zdrowia Stanu Nowy Jork odwołał kampanię billboardową po tym, jak wybrani ortodoksyjni przywódcy żydowscy powiedzieli, że wyróżnia ona Żydów i jest znana jako antysemicka.

Stan i alerty z Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Uwzględniła obawy dotyczące Izraela, a także Anglii, Ukrainy i innych międzynarodowych lokalizacji, w których testy ścieków wykazały aktywnego wirusa polio.

Rzeczniczka hrabstwa Rockland, Beth Cefalu, powiedziała, że ​​urzędnicy hrabstwa nie byli świadomi billboardów, dopóki nie skontaktował się z nimi reporter. Opisała ich jako „niewrażliwych”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *