Billie Jean King Cup 2023: Kanada kończy po sygnale dźwiękowym na torze La Cartuja | Tenis | Sporty

Billie Jean King Cup 2023: Kanada kończy po sygnale dźwiękowym na torze La Cartuja |  Tenis |  Sporty
Kanadyjskie komponenty świętują tytuł na stadionie La Cartuja.Marcelo del Pozo (Reuters)

Puchar Billie Jean King Cup zakończy się w Sewilli wyjątkowym mistrzem. Nazywa się Marina Stakosik, ma 18 lat i oprócz tego, że zajmuje 258. miejsce na świecie, a jest zupełnie nieznana ogółowi społeczeństwa, na zawsze zostanie zapamiętana przez kanadyjski tenis. Nikt na to nie liczył, idealne uzupełnienie zwycięstwa odniesionego przez drużynę z Ameryki Północnej. Po raz pierwszy w historii konkurs wieńczy Kanadyjczyków, którzy na palcach podeszli do La Cartuja, wielkim uznaniem i potępieniem. Stworzyli idealną pułapkę. Pokonali gospodarzy na pstryknięcie palców, a w niedzielę zatrzymali Włochy, które do finału weszły z solidnym impasem i rekordowym rodowodem, ze wszystkimi pięcioma tytułami na koncie, a ostatecznie zakończyły się ogromnym rozczarowaniem.

Tak naprawdę Kanady nie traktowano poważnie, mimo że wyeliminowała Hiszpanię w pierwszej interwencji i osiągnęła drugi pełny występ – trzy zwycięstwa w trzech meczach w każdej serii – przeciwko Polsce. Historia zaczęła się zmieniać, gdy w sobotę jeden z głównych faworytów, Czechy, upadł, a sytuacja z pewnością uległa zmianie w finale, który został rozstrzygnięty w dwóch nieparzystych sesjach. Dublety nawet nie były potrzebne. W zaskakującej serii swoich poprzednich występów Stakosek pokonała Martinę Trevisan 7:5, 6:3 (w godzinę i 48 minut), a Leila Fernandez wyrównała po południu, pokonując Yasmine Paolini 6:2, 6:3 ( w ciągu godziny i 41 minut). ). Niewidoczny zespół, na którego czele stoi Heidi El Tabakh, otrzymał trofeum (i czek na 2,4 miliona dolarów) od Billie Jean King.

„Zagrałeś w tym tygodniu świetny tenis, więc zasłużyłeś na to” – pogratulował mistrzowi, który nadał nazwę konkursom, które z roku na rok budzą ogromne emocje: w zeszłym roku Szwajcaria została po raz pierwszy koronowana, a teraz Kanada robi to debiut z wyrównanymi pensjami. Fernandez (21 l.) to zawodniczka, która w 2021 roku dotarła do finału US Open i w pięciu z pięciu rozwiązała wszystkie zobowiązania na swoją korzyść. praktycznie ramię w ramię, Stakusic był idealną tarczą i przegrał dopiero w półfinale z utalentowaną Barborą Krejcikovą. W grze podwójnej poręczycielka Gabriela Dąbrowski – która niedawno przyjechała z Cancun, gdzie grała w Pucharze Mistrzów – zdobyła decydujący punkt w meczu z Czechami.

W związku z tym krzyżowanie ras wraca do elity. Wielokulturowe pochodzenie większości mistrzów (Ekwador, Filipiny, Polska, Bałkany…) nawiązuje do męskiej reprezentacji, która w zeszłym sezonie zdobyła Puchar Davisa. W ten sposób na dwa tygodnie – czas, jaki upłynął od tego epizodu w Sewilli do zdobycia Pucharu Davisa w Maladze, od 21 do 26 – Kanada oficjalnie stanie się najwyższym władcą światowych drużyn tenisowych.

Możesz śledzić EL PAÍS Deportes dalej Facebook I Slub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *