Bitcoin Billionaires wspierają program „strzelania” w celu wskrzeszenia mamutów włochatych

Bitcoin Billionaires wspierają program „strzelania” w celu wskrzeszenia mamutów włochatych

Miliarderzy Bitcoin, Tim Draper i bliźniacy Winklevoss, poparli startup o nazwie „Colossal”, który ma na celu ożywienie mamuta włochatego w ramach działań na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Firma zajmująca się naukami biologicznymi skupiona na „wyginięciu” zamknęła 13 września rundę finansowania o wartości 15 milionów dolarów, kierowaną przez założyciela Legendary Pictures, Thomasa Tulla.

W trasie wzięli również udział Peter Diamandes z Bold Capital, Jim Brayer z Brayer Capital i Tony Robbins, słynny „ekspert od samopomocy”, którego majątek wynosi prawie 500 milionów dolarów.

Colossal został założony przez profesora genetyki z Harvardu George’a Churcha i przedsiębiorcę Bena Lamma.

Projekt firmy Historic De-Extinction będzie miał na celu ożywienie mamutów włochatych – a dokładniej „odpornego na zimno słonia ze wszystkimi podstawowymi biologicznymi cechami mamuta włochatego” – poprzez zmianę kodu genetycznego zagrożonego słonia azjatyckiego. Kościół planuje wszczepić embriony z probówki słoniom lub sztucznym łonom, aby hodować mamuty, które mogą się rozwijać w zimnym klimacie, tak jak ich przodkowie.

Firma ma nadzieję przywrócić system korzeniowy roślin, którymi żywią się mamuty, aby w chłodniejszym klimacie mogły wyciągać węgiel z atmosfery i ożywiać ekosystemy. pod wpływem zmian klimatycznych.

Związane z: Firma Immutable zbiera 60 milionów dolarów na platformę NFT świadomą emisji dwutlenku węgla

Strona internetowa firmy Zarys 10 najważniejszych powodów, dla których warto ożywić mamuty, takich jak spowolnienie topnienia wiecznej zmarzliny w Arktyce, zapobieganie emisji gazów cieplarnianych uwięzionych w warstwie wiecznej zmarzliny, ratowanie współczesnych słoni przed wyginięciem i promowanie „ekosystemu, który może utrzymać własną obronę przed zmianami klimatu”.

Jak duża jest zmiana reguł gry?

Cameron Winklevoss rozmawiał z Fortune 14 września o swojej inwestycji w Colossal, a miliarder Bitcoin (BTC) stwierdził, że praca firmy może być „zmianą gry” w ratowaniu zagrożonych gatunków i „przyszłym dowodem na środowisko”:

“Próbują rozwiązać ważny problem – nie tylko jak przywrócić wymarłe zwierzęta, ale jak zachować zapis genetyczny zagrożonych gatunków, których jest wiele. To może zmienić reguły gry.”

Winklevoss stwierdził, że stoi za firmą na dłuższą metę, ponieważ nie spodziewa się, że zarobi na swojej inwestycji w swoich „pierwszych dwóch latach” i dodał, że osiągnięcie zysków może „potrwać ponad dekadę”.

NS Giełda kryptowalut Gemini Współzałożycielka wyjaśniła również, że Colossal może skorzystać z jej pracy, zasadniczo podążając za fabułą popularnego serialu Stevena Spielberga Park Jurajski, w którym można otworzyć park rozrywki, aby zaprezentować kolekcję wymarłych stworzeń:

„Z czasem może pojawić się wiele możliwości ekonomicznych, które mogą obejmować telewizję, a nawet parki dla wymarłych zwierząt, takie jak Park Jurajski”.

Dodał: „Chociaż ten start jest obarczony ryzykiem i wieloma wyzwaniami technicznymi, jeśli się powiedzie, przyniesie bardzo duży zwrot”.

Winklevossa oczywiście zapytano również o a Prognoza ceny BTC Do końca 2021 r. stwierdził, że dzięki inflacji w dolarach amerykańskich można osiągnąć 100 000 USD.

„Widzę, że Bitcoin kończy rok na 100 000 USD. Jest w tym dużo wiatru w plecy, a inflacja jest największym czynnikiem napędzającym, ponieważ biliony dolarów zalewają podaż pieniądza z luźnej polityki pieniężnej.