Boeing prezentuje F-15EX, który zapewni dominację w powietrzu w Polsce

Boeing prezentuje F-15EX, który zapewni dominację w powietrzu w Polsce

Boeing prezentuje w Polsce myśliwiec F-15EX w ramach programu zagranicznej sprzedaży sprzętu wojskowego Departamentu Obrony USA. Pokaz odbył się podczas corocznych międzynarodowych targów przemysłu obronnego MSPO, podczas których Boeing przedstawił zaawansowane systemy, możliwości i usługi obronne.

„Zainteresowanie Polski F-15EX potwierdza jej zaangażowanie w gotowość i skuteczność jej sił zbrojnych” – powiedział Tim Flood, starszy dyrektor ds. globalnego rozwoju biznesu w Europie i obu Amerykach. «F-15EX oferuje doskonałą zwrotność, kompatybilność i przystępną cenę Wraz z mocnym planem przemysłowym będzie wspierać cel Polski, jakim jest rozwój niezależnych zdolności obronnych.”

Wyprodukowany przez Boeinga Znaczące inwestycje w F-15EX, Jest to najpotężniejszy myśliwiec wielozadaniowy będący obecnie w produkcji. Samolot oferuje zwiększone możliwości i przeżywalność: sterowanie lotem typu fly-by-wire, nowy elektroniczny system walki, całkowicie przeszklony cyfrowy kokpit, najnowsze systemy misji i możliwości oprogramowania, a także możliwość przenoszenia zaawansowanej broni hipersonicznej.

«F-15EX to najbardziej zaawansowany myśliwiec na świecie o niezrównanych możliwościach, śmiercionośności i przeżywalności. Jest to także właściwy wybór, jeśli chodzi o wzmocnienie potrzeb obronnych Polski” – powiedział Rob Nowotny, dyrektor ds. rozwoju biznesu w programie Boeinga F-15. „Dzięki zwiększonej interoperacyjności z siłami USA i NATO, możliwościom rozwoju technologii i ekonomicznemu okresowi eksploatacji płatowca ponad 20 000 godzin, F jest gotowy na obecne i przyszłe zagrożenia. -Polska może oczekiwać, że 15EX odniesie sukces.

F-15EX jest w produkcji, a dwa samoloty zostały dostarczone Siłom Powietrznym USA. Indonezja stała się niedawno ósmym krajem, który zdecydował się na F-15, a po zakończeniu sprzedaży stanie się pierwszym klientem eksportowym najnowszego wariantu FX.

Boeing jest w Polsce od ponad 30 lat. Boeing Polska, z siedzibą w Warszawie, zatrudnia ponad 1000 osób i obecnie buduje silne potencjały inżynieryjne w swoich trzech lokalizacjach. Oprócz rosnącej obecności w kraju, Boeing jest kluczowym interesariuszem polskiego przemysłu lotniczego i ma silne relacje ze społecznościami lokalnymi, przemysłem, liniami lotniczymi, polskim rządem i Polskimi Siłami Zbrojnymi.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *