Bolsova i Gamiz zwycięzcami debla WTA 125 SLP 2022 – El Sol de San Luis

Czwarte rozstawienie i 171. miejsce na świecie, Albina Bolsova z Hiszpanii i Andrea Gamosa z Wenezueli, zostały ogłoszone podwójnymi mistrzami WTA 125 San Luis Potosi Open 2023, w jego pierwszej edycji, która odbyła się w Club Deportivo Potosino.

W godzinę i 35 minut pokonały duet Katarzyna Piotr z Polski i Oksana Kałasznikowa z Gruzji 7:6(5), 6:4.

Mecz, który odbył się na zamkniętym stadionie Club Azul y Oro, był rzadko oglądany, liczba kibiców nieco ponad 200, cieszyli się zabawnym meczem, z naprzemiennymi meczami, ale zawsze zawodnicy iberyjscy i latynoscy notowali dobre strzały do siatki i potężnymi strzałami bezpośrednimi i tylnymi z dołu Alyona Bolsova.

Bolsova i Gamez zdominowali pierwszego seta od 57 minuty 2:0, 4:2, aż do 5:4, ale Europejkom udało się wyrównać 5:5, 6:6 i posłać ich na śmierć, ponieważ wciąż mogli wygrać 7:5 i wygrać pierwszego seta 7:6.

W drugim secie były dobre przebłyski Petera na siatce, które spotkały się z aplauzem publiczności. Przeważyła jednak ogólna gra i skuteczność Bolsovej i Gamiza. Byli 2-2, a on przełamał serwis Polaków na 3-2 i od tego momentu utrzymywali prowadzenie, wygrywając 6-4 w 38 minut.

Na koniec Bolsova podziękowała uczestnikom San Luis za wsparcie i skomentowała: „Andrés nie chciał przyjść na SLP, ale przekonałem ją i dziś jesteśmy tutaj jako mistrzowie”. Na to jej partner zaznaczył, że od tej pory będzie częściej przyjeżdżać do Meksyku, ponieważ zawsze dobrze się bawią i dobrze ją traktują.

Ceremonii wręczenia nagród przewodniczyli Gustavos, Santosque Arriaga i Garcia, a także Alberto Cassis, prezes zarządu klubu Deportivo Potosino, Christina Romero, superwizor WTA, Carlos Sainz i Desnirel Regil, z San Luis Open Challenge Tour . . oraz dyrektor i współreżyser, w tej kolejności.