Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami polski film Bożego Ciała opowiada historię młodego przestępcy, który udaje księdza w odległym mieście i zdobywa sympatię parafian. Brzmi to jak żart, ale tak nie jest. Jest raczej ważnym odzwierciedleniem wiary katolickiej w dzisiejszym świecie.
Wielokrotnie nagradzany Corpus Christi, wyreżyserowany przez Johna Comasa w 2019 r., będzie prezentowany na kanale Cubavision, a w ostatnich latach wstawiony w motyw religijny, który publikuje odpowiednie tytuły.
Polskie kino nie pozostało w tym procesie w tyle, prezentując takie filmy jak słynna Ida (Paweł Pawlikowski, 2015), historia przybysza, który kilka dni za murami klasztoru odkrywa fakty z realnego świata, czy duchowny (2018), jest dotkliwie atakowany przez ultrakonserwatystów w kraju – z powodu jego czerni. Opierając się na faktach – odnosi się do przypadków pedofilii i korupcji w polskim Kościele katolickim.
Boże Ciało jest trzecim filmem Johna Comasa i opowiada o Danielu, 20-letnim mężczyźnie, który pogrążył się w brutalnym środowisku reformy, która jest karana. Istnieje poziom wartości zdominowany przez kodeksy więzienne, co nie oznacza, że więźnia pociąga religia, ale też odczuwa oznaki wyboru na podstawie badań zakazanego księdza.
Reżyser Comasa, katolik, pracuje z realnymi dowodami tego wydarzenia i przekształca je w opowieść oscylującą między rzeczywistością a fantazją, jednocześnie kwalifikując swoją historię z nieprzewidywalnym urokiem: w tym odległym mieście, po odejściu młodego człowieka z reformacji , nie tylko zostawia siebie jako księdza, ale także udziela się masom. Przemawia do parafian z emocjami i odnowieniem, jakich nigdy wcześniej nie widziano.
Boże Ciało trzęsie się i płacze nad tradycjami, które trzymają kościół z dala od jego wyznawców. Podobnie jak Daniel, decydujący jest występ Bardos Pleni. Tajemnicze rewelacje emanują z jego ciała na fotografii, która wykorzystuje wewnętrzne uczucia młodego mężczyzny uwięzionego w intensywności jego wizji, łowieckim uśmiechu, gwałtownych uderzeniach irytującego świata, w którym dorastał, i dominującej duchowości. Ono.
Widzieliśmy kilka historii podszywania się, ale także sposobu, w jaki polski aktor zmienił swoją wierność swojemu księdzu, będąc jednocześnie wyrazem pełnym fizycznych i ludzkich roszczeń.
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”