Brąz Asier Martínez potwierdza sukces metody Łabędzia czadyjskiego geniusza François Beoringyana

krzyk, który ma Aseer Martinez Świętował swój pierwszy medal w Pucharze Świata, który wciąż rozbrzmiewa na Hayward Field. Bardziej nawarski niż Sanfermines, najbardziej utalentowany płotkarz, jaki kiedykolwiek wyprodukowała Hiszpańska Akademia Lekkoatletyki, potwierdził, co jest prawdą dla wielu: tak było Złota sztabka musi być ukształtowana.

Lekkoatletyka była częścią jego życia od dziecka, ponieważ uprawiali ją jego rodzice. Zaczął w skoku wzwyż, którym się stał Mistrz Hiszpanii U18ale szybko zdał sobie sprawę, że jego celem była dyscyplina, w której startowała jego matka, ogrodzenia.Jego kariera jest równie imponująca, co krótka: W 2019 roku zagrał swój pierwszy międzynarodowy turnieji europejski sub20, ale eksplodował w następnym roku: Absolutny mistrz Hiszpanii w 2020 roku Jako preludium do niezapomnianego 2021 roku. Rekord Hiszpanii poniżej 23 na 60-metrowych płotkach, niezapomniane czwarte miejsce na absolutnym halowym torze europejskim w Toruniu (Polska) i wisienka na torcie: Szóste miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio I wiele wyrazów zdziwienia wobec mało znanego dziecka.

Brąz, który zdobył w Eugene, pierwszym hiszpańskim medalu lekkoatletycznym na Mistrzostwach Świata 2022, jest na razie uwieńczeniem sportowej kariery, którą łączy z Akademią Nauk Politycznych w Bilbao, gdzie pracuje u boku swojego trenera: Czad. Francois Boringian.

Jego imię i narodowość nie są najbardziej uderzającą cechą wynalazcy „metody łabędzia”.

Z Czadu do Pampeluny

Historia Boringa to historia kilku niedoszłych sportowców, którzy urodzili się w krajach, w których jedzenie trzy razy dziennie to luksus.

Czad Niedaleko jest do tego kraju, w którym poświęcenie się sportowi na wysokim poziomie jest celem dzieci iw jego przypadku, pomimo warunków fizycznych i technicznych, jakie miał z natury, szybko zdaje sobie sprawę, że to nie wystarczy. The Brak metody szkoleniowej, zaplecza, techników… Krótko mówiąc, ścieżka, która zaprowadzi Cię do niektórych Igrzyska Olimpijskie (Był utalentowanym skoczkiem wzwyż, jego najlepszy wynik to 2,20, w którym nie mógł wystartować. Jego pochodzenie przysporzyło mu sporo problemów: był jednym z tych, którzy mieli problemy z wizą, aby podróżować do Oregonu.


Hayward Field, stadion na Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2022

Jak wielu innych, Boringian Opuszczenie kraju w toczącej się wojnie domowej, aby stworzyć przyszłość w Europie. Po pewnym czasie w Paryżu, gdzie doskonalił swoje studia Nauka o aktywności fizycznej i ukończył studia magisterskie z przygotowania fizycznegoOsiadł w Pampelunie, gdzie jego okoliczności i wiedza techniczna na temat sportu na wysokim poziomie stopniowo przyciągały uwagę sportowców i federacji.

Obecnie wśród jego klientów jest najbardziej obiecujący piłkarz na świecie prawdziwa społeczność Robert Navarro o Danny Santa Fedrużyna młodzieżowa Osasuna (klub, z którym sporadycznie współpracował) i dla którego teraz gra Trypolis Asteras Z pierwszej sekcji greckiej włączono jej pracę do Grupompleo z Nawarrą Idioa Mariezkurrena. Razem stworzyli parę znaną już jako „Drużyna Łabędzi”.

Chociaż drzwi nie są zamknięte na żadną dyscyplinę, „łabędź” (jak wiadomo po drugiej stronie, DJ) Oczywiście to, co robi, to lekkoatletyka. Chociaż najlepszym produktem do jego metody jest Aseer MartinezMa już dwóch innych mistrzów Hiszpanii: Nerea Bermejo (Zrobienie niezapomnianego 56,28 w biegu na 400 m przez płotki, siódmy najlepszy wynik w Hiszpanii) i Izaskun Torellas (wysoki skok).

Od czasu objęcia sterów kariery Martineza pod auspicjami Hiszpańskiej Federacji Lekkiej Atletyki, udało mu się dokonać imponującego skoku jakościowego. Nie na próżno w 2021 roku przyznano mu nagrodę Najlepszy trener pokolenia dla lekkoatletyki Aby uhonorować swoją pracę związaną z młodzieżą, uważany jest za geniusza w swojej dziedzinie. Jest już znany jako „fałszerz medali”, który wiąże wiele nadziei z igrzyskami olimpijskimi Paryż 2024 Oparte na Los Angeles 2028.

To jest „łabędzia droga”: Big Data w służbie sportu

Opowiadał w jednym z nich: „Mam innych sportowców, oprócz sportowców, którzy często do mnie dzwonią, aby pomóc im poprawić ich wydajność i szybkość”. Wywiad z NavarraCapital.es. To jest metoda Boringa To nie tyle „robienie” medali, ile szlifowanie i polerowanie.

To wszystko dzięki duże zbiory danych, który służy nie tylko sportowcom, ale także piłkarzom czy sportowcom innych dyscyplin. „Opieram się na danych, które mi przesyłają, aby porównać i zmierzyć ich kondycję fizyczną. W zespołach widzą zmiany w wydajności i szybkości, ale nie wiedzą, co zrobił zawodnik”, mówi.

„Stałem się w tym ekspertem, ponieważ to działa. Sztuka polega na tym, aby połączyć dzieło sztuki lekkoatletycznej i siły. Wrażenia, przez które przechodzą zawodnicy bez patrzenia na dane, są mniej zmęczone, świeższe w myśleniu, szybkie w podejmowaniu decyzji lub wcześniejszym dochodzeniu do piłki” – mówi.

Ta praca zmusiła go do pracy w kamieniołomach OsasunaA Sportowiec Również prawdziwa społecznośćAle zaczął eksportować do innych miejsc i chce udostępnić go ogółowi społeczeństwa.

Na jego peronie „Pociąg z łabędziem”A Urodzony w epidemii, ma różne plany w zależności od celów, do których należy dążyć. Przygotowuje, nagrywa, edytuje i przesyła filmy. Pracę łączy z pracą DJ-a i oczywiście pracą wysokiej rangi trenera. Jeśli Navarres (i Patrioci) będą kontynuować swój rozwój, będzie miał wiele do podziękowania temu Czadowi, który 20 lat temu uczynił Pampelunę swoim domem.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.