Brexit News: W ubiegłym roku członkostwo Polski w UE w Wielkiej Brytanii kosztowało 7,7 mld, programy studiów | Polityka

Były polski minister: Moraweki może zaprojektować Polixit

Facts4EU, think tank pro-Brexit, twierdzi, że jego badania dostarczają jasnego wyjaśnienia, w jaki sposób brytyjscy i niemieccy podatnicy nadal płacą rachunki za aspiracje UE, i przypominają innym państwom członkowskim, gdzie faktycznie znajdują się pieniądze. Pochodzi z. Analitycy Facts4EU dokonali przeglądu danych Komisji Europejskiej za rok 2020 opublikowanych w zeszłym miesiącu i stwierdzili, że wkład netto Wielkiej Brytanii na konta bankowe UE był o 11,1 mld USD (12,4 mld USD) wyższy niż 10,7 mld USD (12,9 mld USD) przekazanych Polsce.

W swoim oświadczeniu Lee Evans, redaktor naczelny Facts4EU, wyjaśnił, że Polska została wybrana, ponieważ jest członkiem UE27, która otrzymuje „fundusze unijne”.

Evans powiedział: „Kiedy Boris osiągnął „Brexit” w styczniu ubiegłego roku, wielu Brytyjczyków błędnie zrozumiało, że Wielka Brytania nie wnosi już rocznych składek do UE. To niestety nieprawda.

„W wyniku porozumienia Theresy May z katastrofalnym i nieuzasadnionym „prawem rozwodowym” Wielka Brytania będzie nadal płacić UE do 2064 r., czyli 53 lata od teraz.

Unia Europejska (UE) w zeszłym roku przyznała Polsce 11,1 miliarda dolarów dotacji, według Facts4EU (Zdj .: Facts4EU).

Boris Johnson, nakręcony w zeszłym tygodniu, powiedział, że Evans był „nie więcej niż Brexit” (Zdjęcie: Getty)

„Nie mamy nic przeciwko Polakom, Polakom czy blisko milionowi Polaków, którzy zdecydowali się zalegalizować swój dom w Wielkiej Brytanii.

„Nasz poprzedni raport dotyczył stosunków UE i Wielkiej Brytanii z nim.

„Polska jest po prostu największym beneficjentem netto środków unijnych”.

Dodał: „Prawda jest taka, że ​​to nie są fundusze unijne.

Tylko: „Wykonaj swoją pracę” Sadiq Khan konserwatywny poseł

Teresa Maja

Poprzednik Johnsona jako premier Theresa May (na zdjęciu: Getty)

„Są to fundusze państw członkowskich, a „nadwyżka” pochodzi z niewielkiej liczby krajów, które są płatnikami netto do budżetu UE (z których Wielka Brytania od dawna jest drugim co do wielkości darczyńcą).

Jednak wszystkie tablice projektów w Państwie Polskim są „finansowane z unijnego funduszu XYZ”.

Byłoby dokładniej, gdyby te tablice mówiły: „Po tym, jak Komisja Europejska przejęła swój udział, był on finansowany głównie z funduszy netto przez podatników brytyjskich i niemieckich”.

Nie przegap
Lider M&S ostrzega, że ​​unijna biurokracja może prowadzić do wzrostu cen w supermarketach [LATEST]
Konflikt na Gibraltarze wybucha, gdy Rob atakuje UE na prośbę Straży Granicznej [REVEAL]
Kovit mógł być we Włoszech, zanim Chiny potwierdziły przypadki: badanie [INSIGHT]

Matthews Moraviski

Mattus Moravsky, premier Polski (Zdj.: Getty)

Didier Reinders

Didier Reinders, europejski komisarz ds. sprawiedliwości (Zdjęcie: Getty)

Pan Evans podkreślił: „W Wielkiej Brytanii jest niezliczona ilość obszarów, w których mieszkańcy chcieliby zobaczyć radykalną poprawę dróg, linii kolejowych i innej infrastruktury, które miały miejsce w Polsce od czasu przystąpienia do UE w 2004 roku.

„Ulepszenia nie ograniczają się do transportu.

„Wiele aspektów życia w Polsce jest teraz znacznie lepszych dzięki hojności bogatych państw członkowskich Unii Europejskiej, zwłaszcza Wielkiej Brytanii i Niemiec”.

Odnosząc się do tzw. bolończyków, Evans zasugerował, że jest to mało prawdopodobne, dopóki Polacy nie będą wierzyć, że pieniądze pochodzą z Brukseli, a nie z innych poszczególnych krajów.

Polska Wielka Brytania

Wkład Wielkiej Brytanii w zeszłym roku ponad polską dotację, Facts4EU Map wyświetla (Zdj .: Facts4EU)

Wyjaśnił: „Dlaczego mieliby głosować za wyjazdem, skoro Polacy uważają, że to ‚fundusze unijne’ przekształciły znaczną część polskiej infrastruktury i poprawiły ich życie?

Czytelnicy wypowiedzą się na temat tajnej wymiany majątku, która miała miejsce w ramach UE.

„Najważniejszą rzeczą, naszym zdaniem, jest to, aby opinia publiczna w krajach będących dawcami i biorcami była jednakowo świadoma dwóch rzeczy:
Ta wymiana bogactwa trwa od wielu lat, w którą zaangażowana jest hojność. ‘

Fakty Analiza 4EU pojawia się podczas trwających napięć między obozem a Polską i Węgrami w związku ze zintegrowanymi reformami prawnymi.

Brexit UE

Brexit przyczynia się do rekordowego spadku handlu z UE (Zdjęcie: Express)

W wydanym wczoraj oświadczeniu Komisja Europejska wymieniła poważne obawy dotyczące praworządności w obu krajach.

Komisja stwierdziła, że ​​każdy z nich podważa różnorodność mediów i niezależność sądów.

Są to jedyne dwa kraje w 27-osobowym panelu pod formalną kontrolą UE pod kątem zagrażania praworządności.

Komisarz europejski Didier Reinders powiedział, że ponownie zaprosi Węgry i Polskę do planowanej prokuratury europejskiej, czego jeszcze nie zrobiły, ponieważ „bez niej nie możemy być pewni, że istnieje odpowiednia ochrona przed oszustwami i korupcją”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *