Bruksela może teraz zaoferować kredyt ogólny

Powiązane wiadomości

Pomoc UE ​​na odbudowę jest o krok bliżej. To był długi, okrutny i przerażający proces, ale w końcu został pomyślnie zakończony. Wszystkie 27 państw członkowskich zakończyło Zatwierdzenie parlamentu Warunki umożliwiające uruchomienie środków Następne pokolenie Za 750 000 milionów euro, Narzędzie zaprojektowane do ratowania krajów poważnie dotkniętych kryzysem Covit-19, zwłaszcza we Włoszech i Hiszpanii. Austria i Polska zakończyły procedury w ten czwartek.

Przedmiotowa reguła (w brukselskim slangu, zwana decyzją w sprawie zasobów własnych) upoważnia Ursulę van der Leyen do autorytetu Zapewnienie wspólnej europejskiej pożyczki na opłacenie pomocy społecznej. Zatwierdzenie tego narzędzia oznacza, że ​​administrator społeczności może teraz wejść na rynki i przyciągnąć fundusze.

„Z Pozytywne głosy w parlamentach Austrii i Polski27 państw członkowskich zakończyło obecnie parlamentarny proces zatwierdzania decyzji w sprawie środków własnych ”- świętował komisarz ds. Budżetu. australijski Johannes Hon.

„Mam nadzieję, że pozostałe oczekujące kroki zostaną ukończone w maju, co pozwoli nam rozpocząć. Następne pokolenie Y Rozpocznij pożyczanie na rynkach kapitałowych na początku czerwca„, Mówi Hon.” To ważny krok naprzód w kierunku wznowienia gospodarki europejskiej ”- powiedział Paulo Gentiloni, komisarz ds. Gospodarczych.dobre wieściMinister spraw zagranicznych napisał na Twitterze: Orange Gonzalez Laya.

Środki te pojawią się w lipcu

Umowa Następne pokolenie Został osiągnięty w lipcu 2020 r., Ale decyzja o środkach własnych rozpoczęła się dopiero w styczniu br., Trwała pięć miesięcy. Portugalia była pierwszym krajem, który ukończył formalności związane z ustanowieniem precedensu dla obecnej prezydencji w UE. Główna przeszkoda wystąpiła w Niemczech, Sąd Konstytucyjny tymczasowo zamroził fundusz rządowy UE. Problemy wystąpiły również w Finlandii i Polsce.

O pomoc zwrócono się do następnej generacji funduszy

Ale ostatecznie, pomimo wszystkich przeszkód i zwrotów akcji w scenariuszu, termin wyznaczony przez administratora społeczności został dotrzymany. Państwa członkowskie, które przedstawiły już plany reform, będą mogły w czerwcu udać się na rynki brukselskie, aby zebrać środki potrzebne na pierwsze płatności. O 13% z góryJedynym warunkiem jest zatwierdzenie tych projektów. Wypłata pozostałych rat uzależniona jest od realizacji zapowiadanych reform.

Hiszpania zażądała Unii Europejskiej Łącznie 70 000 milionów bezzwrotnych dotacji. Komisja dokonuje obecnie przeglądu planu reform Point Sanchez Jego szacunek zostanie opublikowany w drugiej połowie czerwca. Od tego momentu Egofin, który miał ostatnie słowo, miał dodatkowy miesiąc na wypowiedzenie się. Premier uważa, że ​​plan Hiszpanii Zatwierdzony na początku lipca 13% (000 9 000 mln) przyjedzie z góry przed przerwą letnią.

Oprócz Hiszpanii 18 innych krajów przesłało już swoje plany inwestycyjne i reformy do Brukseli, które będą wymagane przez UE w zamian za pomoc w odbudowie. Jako ostatni, w czwartek, Finlandia domaga się dotacji w wysokości 1 2,100 mln.

To jest administrator społeczności Popraw swoje prognozy wzrostu dzięki Hiszpanii Szczególnie Pozytywny wpływ funduszy Następne pokolenie, Będzie to szczególnie widoczne w 2022 roku. Bruksela to oblicza Oczekuje się, że gospodarka Hiszpanii wzrośnie w tym roku o 5,9% i 6,8% Komisja szacuje, że Hiszpania wyda w tym roku 12 miliardów euro na pomoc europejską i 22 miliardy w 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *