Bruksela zwraca się do Polski o rozpoczęcie wypłaty zablokowanych 137 miliardów środków

Bruksela zwraca się do Polski o rozpoczęcie wypłaty zablokowanych 137 miliardów środków

Ursula van der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, W piątek ogłosiła, że ​​kolegium komisarzy zaproponuje zablokowanie funduszy europejskich w przyszłym tygodniu Odbyło się w Polsce 137 miliardów w świetle opracowanego przez nowy rząd Donalda Tuska planu działania mającego skorygować tendencje antydemokratyczne w Polsce i przywrócić niezawisłość sądów.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie wraz z Tuskiem i premierem Belgii Alexandre de Grau, lider Wspólnoty ogłosił „dobre wieści” dla Polski. Bruksela zamrozi 137 miliardów z funduszy odbudowy i integracji Zablokowany przez autorytarny spadek kraju w ostatnich latach.

„To dobra wiadomość dla Europy i dla Polaków, to jest wasze osiągnięcie” – powiedział niemiecki konserwatysta, podkreślając, że propozycja opiera się na reformach już zainicjowanych przez Tuscala i planach przedstawionych 27. Znieść postępowanie w sprawach sądowych odnoszących się do wcześniejszych rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Konserwatysta Donald Tusk przedstawia projekt ustawy legalizującej aborcję w Polsce

Jednakże gdy Komisja Europejska zatwierdzi uwolnienie środków, Sprawa trafi na stół 27 osób, które będą musiały wyrazić zgodę na zamrożenie funduszy. Zablokowany ze względu na kwestie związane z nieprzestrzeganiem praworządności. Pierwsza wypłata z funduszu ratunkowego dla Polski wyniesie 6,3 mld zł – wyjaśnił na konferencji prasowej rzecznik ds. gospodarczych Wierle Nuyts, podkreślając, że do tego dojdzie, jeśli Warszawa podejmie ważne reformy.

„Inspirują nas Wasze wysiłki i wysiłki Polaków na rzecz przywrócenia praworządności jako kręgosłupa ich społeczeństwa (…) Z wielkim zadowoleniem przyjmuję plan działania przedstawiony państwom członkowskim. To mocne stwierdzenie, to jasna mapa dla Polski, a jej wysiłki są zdecydowane” – powiedział szef władz społecznych.

Dlatego też nowy polski Minister Sprawiedliwości Adam Bodna przedstawił we wtorek w Stolicy Wspólnoty ten „plan działania” swoim europejskim kolegom, gdzie uzyskał poparcie 27 osób, ale także odpowiedzialnego za to wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Praworządność, Vera Jourova i komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders. Reformy te mają na celu złagodzenie procesu zatwierdzania na podstawie art. 7 zarówno przez Komisję Europejską, jak i jej partnerów w UE. Zapobiegaj pomocy zabronionej przez traktaty i stwarzającej zagrożenie dla praworządności.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *