Brygada Guzman El Bueno X armii hiszpańskiej mobilizuje się w kierunku Polski, aby rozpocząć udział w ćwiczeniach w 2024 roku.

Brygada Guzman El Bueno X armii hiszpańskiej mobilizuje się w kierunku Polski, aby rozpocząć udział w ćwiczeniach w 2024 roku.

W ramach ćwiczeń Steadfast Defender 2024 Hiszpańska Brygada Guzman El Bueno X rozpoczęła rekrutację i mobilizację w kierunku Polski. W nadchodzących tygodniach Wielka Jednostka ma wziąć udział w ćwiczeniach Smart Jump i Polish Dragon 2024 na polskim terytorium z sojusznikami z NATO, mobilizując się do wzięcia udziału w najważniejszych manewrach wojskowych realizowanych przez sojusz transatlantycki. Od zimnej wojny.

Jak widać z ostatnich dni i tygodni, siły zbrojne członków NATO znajdują się na pełnym etapie werbowania i mobilizacji swoich żołnierzy oraz zasobów powietrznych, morskich i lądowych, a także innych dziedzin, takich jak przestrzeń kosmiczna i cyberprzestrzeń. Udział w największym rozmieszczeniu od zakończenia zimnej wojny. W operacjach, które rozpoczęły się w styczniu ubiegłego roku i będą trwać do maja przyszłego roku, bierze udział 50 statków, 80 samolotów i około 90 000 żołnierzy, które obejmują część Ameryki Północnej oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Siły zbrojne zorganizowały udział brygady Guzmán El Bueno X w Polsce, co zostało opublikowane na portalach społecznościowych, zwłaszcza w zakresie udziału żołnierzy i środków wojskowych. Zobacz kolejkę opublikowaną 13 lutego. Różne pojazdy, takie jak bojowe wozy piechoty Pizarro i czołgi Leopard 2E, były gotowe do wysłania do Polski.

Z niecierpliwością czekamy na przyszły tydzień, kiedy duży oddział Armii będzie w Polsce brał udział w ćwiczeniach Smart Jump i Polish Dragon. Operacje i przygotowania Połączonych Sił NATO Bardzo Wysokiej Gotowości (VJTF) to pierwsza operacja, która odbędzie się w nadchodzących dniach. Ogółem w ćwiczeniach ma wziąć udział trzy tysiące żołnierzy z sił Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Albanii, Turcji i gospodarza Polski oraz 700 różnych typów pojazdów opancerzonych.

Ze swojej strony pod koniec lutego odbędą się ćwiczenia Polish Dragon, w których weźmie udział 20 tys. żołnierzy i 3500 pojazdów różnego typu. Większą część tych sił stanowił personel 15-tysięcznych Polskich Wojsk Lądowych zgrupowanych w 11. Dywizji Kawalerii Pancernej.

Ze strony polskiego rządu ujawnili: „Ćwiczenia podzielone są na dwie ogólne fazy. W pierwszym etapie zostaną przeprowadzone operacje reagowania kryzysowego, a w drugim – ćwiczenia działań obronnych. Żołnierze będą wykonywać swoje obowiązki w polowych ośrodkach szkoleniowych i na tak zwanych terenach katastrofy. Kluczowymi elementami są operacja NATO Joint Task Force (VJTF), która będzie elementem łącznikowym pomiędzy ćwiczeniami DR-24 i BRILLIANT JUMP-24, których zadaniem będzie przekroczenie sił sojuszniczych na Wiśle. Oznacza to m.in., że kołowe i gąsienicowe pojazdy wojskowe będą poruszać się po drogach publicznych całej Polski.”.

*Obraz służy celom ilustracyjnym.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *