Brytyjscy urzędnicy ds. zdrowia zalecają, aby wszyscy w wieku powyżej 55 lat byli poddawani badaniom przesiewowym w kierunku raka płuc

Brytyjscy urzędnicy ds. zdrowia zalecają, aby wszyscy w wieku powyżej 55 lat byli poddawani badaniom przesiewowym w kierunku raka płuc

Urzędnicy ds. zdrowia w Zjednoczone Królestwo Zalecają obywatelom powyżej 55. roku życia, którzy choć raz wypalili papierosa, poddanie się badaniu przesiewowemu w kierunku raka płuc.

Brytyjski Narodowy Komitet Badań przesiewowych wydał to zalecenie, aby pomóc w walce z chorobą, która stała się główną przyczyną zgonów z powodu raka w kraju. Zalecenie komisji dotyczące wieku jest takie, że każda osoba w wieku od 55 do 74 lat, która pali w dowolnym momencie swojego życia, powinna zostać poddana ocenie, zgodnie z telegraf.

Rak płuc może stać się śmiertelny, ponieważ pacjenci są często diagnozowani, gdy choroba jest cięższa z powodu braku regularnych badań lekarskich. Każdego roku około 35 000 osób w Wielkiej Brytanii umiera z Rak płuc.

Katie Couric ogłasza diagnozę raka piersi i przeszła udaną operację

Brytyjski Narodowy Komitet Badań przesiewowych zaleca, aby wszyscy obywatele w wieku od 55 do 74 lat, którzy palą w dowolnym momencie swojego życia, byli poddawani badaniom przesiewowym w kierunku raka płuc.
(iStock)

Badania nad rakiem w Wielkiej Brytanii Organizacja poparła rekomendację i dodała, że ​​należy ją wdrożyć „jak najszybciej”.

Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego newslettera dotyczącego stylu życia

Dr Ian Walker powiedział w oświadczeniu dla The Telegraph: „Z zadowoleniem przyjmujemy to zalecenie i wzywamy rządy we wszystkich czterech krajach Wielkiej Brytanii do jak najszybszego wdrożenia ukierunkowanego programu badań przesiewowych w kierunku raka płuc.

Woked dodał: „Rak płuc powoduje więcej zgonów w Wielkiej Brytanii niż jakikolwiek inny rodzaj raka, a badania przesiewowe mogą ratować życie poprzez diagnozowanie ludzi na wczesnym etapie – kiedy leczenie jest najbardziej skuteczne”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.