Brytyjski sukces w Coupe de la Jeunesse

W ten weekend Coupe de la Jeunesse w Castrelo de Miño rozegrało w sobotę 26 wyścigów w szalonym tempie, a celem było skoncentrowanie ich wszystkich rano, aby uniknąć popołudniowego upału. Wszystko poszło zgodnie z planem io 14:30 wręczono ostatnie medale tego dnia. Punktualność Wielkiej Brytanii zbiegła się z narodowością zdobywców ostatniego złotego medalu.

W tym Coupe de la Jeunesse niezaprzeczalnie dominuje Wielka Brytania, która prowadzi wyścig z ośmioma złotymi miejscami daleko od reszty, przynajmniej w pierwszym dniu regat.

Hiszpania, z dwoma złotymi i dwoma srebrnymi medalami, wraz z Włochami, również z dwoma złotymi i trzema srebrnymi medalami, krajem, który najczęściej wspinał się na szczyt podium po brytyjskich wioślarzach, co notuje wysoki poziom zadowolenia członków reprezentacji narodowej. Trzy hiszpańskie medale, dwa złote i jeden srebrny, powędrowały do ​​drużyn kobiecych.

O znaczeniu dwóch złotych medali dla Hiszpanii świadczy fakt, że tylko 4 z 15 uczestniczących krajów zdołało zdobyć metal szlachetny: Wielka Brytania z 8; Hiszpania i Włochy po 2 oraz Irlandia i Polska ze złotymi medalami.

Według wyników po 26 regatach Hiszpania jest piąta w klasyfikacji generalnej, dziewiąta w zawodach mężczyzn i czwarta w rywalizacji kobiet.

Dziś 15 uczestniczących krajów ponownie rywalizuje ze 120 łodziami i 250 drużynami, co jest jednym z najwyższych wpisów w historii imprezy.

Świętując ten puchar, Ourense i Parque Náutico de Galicia znajdujące się w Castrelo de Miño pokazują, że potrafią organizować i organizować wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie w dyscyplinach takich wydarzeń. W rzeczywistości, to Coupe de la Jeunesse stawia Ourense na wioślarskiej mapie świata, z bardzo pozytywnymi recenzjami różnych krajów uczestniczących, dając możliwość organizacji Mistrzostw Europy i Świata w wioślarstwie w krótkim okresie.

La Coupe de la Jeunesse to międzynarodowe zawody wioślarskie odbywające się corocznie, z tytułem Mistrzostw Europy, wśród najbardziej obiecujących sportowców, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, w wieku od 16 do 18 lat. Powstała w 1985 roku i obejmuje kraje Austrii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Irlandii, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji i Hiszpanii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.