Buffon opuszcza Juventus, ale nie ujawnił swojej emerytury

Buffon opuszcza Juventus, ale nie ujawnił swojej emerytury

Włoski gol Gianluigi Buffon ogłosił we wtorek, w wieku 43 lat, że opuści swój klub Juventus z Turynu pod koniec obecnego sezonu i nie zdecydował jeszcze, czy będzie kontynuował grę z inną drużyną, czy też jego emerytura. na stałe.

„Moja przyszłość jest jasna. W tym roku to bardzo dobre i długie doświadczenie z Juventusem zostanie zamknięte na stałe. Albo przestanę grać, albo jeśli znajdę sytuację, która mnie motywuje lub pozwala na przeżycie życiowe, wezmę to pod uwagę – powiedział Buffon. Sport nóg.

Jeśli znajdę motywującą mnie sytuację, wezmę ją pod uwagę

Weteran włoskiego bramkarza, który jest rekordzistą meczu, dodał: „Myślę, że oddałem wszystko Juventusowi. Otrzymałem wszystko i nie mogłem osiągnąć więcej. Doszliśmy do końca turnieju i dobrze, że przestałem przeszkadzać”. W serii A (656).

Buffon, który zdobył 25 tytułów klubowych i wygrał Mistrzostwa Świata 2006 w Niemczech z reprezentacją Włoch, pożegna Juventus po 19 sezonach podzielonych na dwa etapy.

Włoski bramkarz opuszcza Juventus

Alessandro De Marco / Yves

Po występie w Parmie jako jeden z najlepszych bramkarzy Europy, z którym wygrał Puchar UEFA 1999, Buffon grał z Juventusem w latach 2001-2018, a po sezonie w Paris Saint-Germain we Francji wrócił w lipcu 2019 roku.

W ciągu ostatnich dwóch lat był drugim bramkarzem po Wojciechem Szczęsnym z Polski i mistrzem wysokich wyników za każdym razem, gdy musiał wskakiwać na boisko.

Pożegnanie 19 maja w finale Coppa Italia

Uwielbiany przez swoich fanów i szanowany przez rywali, Buffon zgodził się zagrać w Serie B w 2006 roku z Juventusem, kiedy to Turyn został ukarany spadkiem z tytułu skandalu związanego z oszustwami sportowymi o nazwie „Calciopoli”.

Gigi, jak go nazywają we Włoszech, będzie mógł pożegnać się z Juventusem, zdobywając ostatni tytuł, ponieważ wystartuje 19 maja w finale Coppa Italia przeciwko Atalanta.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *