„Było pilne przeszukanie”

„Było pilne przeszukanie”

Cambridge Naukowcy pracują nad odtworzeniem magnesu kosmicznego na Ziemi.

Jeśli prace się powiodą, prace mogą zapewnić Zachodowi niezależność w zakresie technologii odnawialnych od Chin, zapewniając jednocześnie bardziej przyjazne dla planety materiały do ​​zasilania samochodów elektrycznych i innych technologii.

Naukowcy nazywają tritanit „kosmicznym magnesem”, który może zrewolucjonizować sposób zasilania czystej technologii. Magnesy to niezbędne elementy pojazdów elektrycznych, turbin wiatrowych i innych innowacji, które zdaniem ekspertów są niezbędne do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

Większość tej technologii wykorzystuje obecnie magnesy wykonane z tak zwanego „rzadki Elementy Ziemi.” Są rozproszone po całej skorupie planety i są trudne do zebrania, gdyż wymagają inwazyjnego i kosztownego wydobycia.

Chiny kontrolują około 58% wydobycia metali ziem rzadkich i 92% kopalń metali ziem rzadkich magnes Produkcja na rok 2020, zgodnie z wytycznymi Departamentu Energii USA dotyczącymi osiągnięcia „amerykańskiego przywództwa” w sektorze. Stany Zjednoczone dostarczają około 15% światowych dostaw. Według Do rządu.

„Pomiędzy wpływem na środowisko a dużą zależnością od Chin pilnie poszukuje się alternatywnych materiałów, które nie wymagają pierwiastków ziem rzadkich” – powiedziała profesor Uniwersytetu Cambridge Lindsay Greer. Powiedział W raporcie Cambridge.

Tetratynit, rz żelazoStopy niklu mogą być magicznym magnesem, który rozwiązuje niektóre z tych problemów. Ale materia powstaje na meteorytach przez miliony lat. A jeszcze tego nie mamy Belki ciągnika Oraz transportery do ich odbioru.

Zamiast tego naukowcy z Cambridge próbują odtworzyć tetratynit w laboratorium. dodatek Fosfor Połączenie jest kluczem do najnowszego przełomu, Według Do raportu uniwersyteckiego.

Fosfor, powszechny pierwiastek, współpracuje z żelazem i niklem, tworząc minerał atomowy Ruch prowadzący do utworzenia magnesu czworościanowego bez konieczności przebywania milionów lat w przestrzeni kosmicznej. Naukowcy stwierdzili, że udało im się odtworzyć tetratynit w ciągu kilku sekund, wlewając mieszaninę do formy. Według Do Cambridge.

Przełom w zakresie fosforu eliminuje problemy z masową produkcją występujące we wcześniejszych pracach nad odtworzeniem materiału, w tym w projekcie z lat 60. XX wieku wykorzystującym „neutron” Naświetlanie„.

Technikę opracowali naukowcy z Cambridge przy pomocy swoich kolegów z Austriajest to znacznie prostsze.

„Stopiliśmy stop, wlaliśmy go do formy i otrzymaliśmy tytanit tetragonalny” – powiedział Greer Powiedział W raporcie uczelni.

Eksperci teraz Testy artykuł, aby zobaczyć, jak działa jako magnes o wysokiej wydajności niezbędny w większości technologii ery cyfrowej, które wypełniają nasze życie.

Od zeszłego roku chcieli także nawiązać współpracę z producentami magnesów w zakresie badań. Celem jest udoskonalenie procesu wytwarzania niezawodnych, trwałych magnesów w zawrotnym tempie.

Eksperci Powiedział Dotychczasowy sukces zmusił ich do ponownego rozważenia, czy utworzenie się tetratynitu na meteorytach może zająć miliony lat.

„Ten wynik reprezentuje całkowitą zmianę w sposobie, w jaki myślimy o tym materiale” – powiedział Greer Powiedział W raporcie.

Dołącz do nas Bezpłatny biuletyn Otrzymuj cotygodniowe aktualizacje na temat najfajniejszych innowacji Poprawa naszego życia I Chroń naszą planetę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *