„Byłoby to międzynarodowe zakłopotanie, gdyby upadli dwa razy”, powiedział Perez.

Zawieszenie „Asuncion South American Games 2022”, a także sankcje gospodarcze przez Południowoamerykańską Organizację Sportową (Odesur) oraz zawieszenie sportowców w zawodach sportowych na najbliższe kilka lat, oznaczałoby międzynarodowy zakłopotanie, ponieważ byłoby to Drugi raz Paragwaj odłożył rozwój tej imprezy w kraju, na konkretnie ze względów budżetowych.

Paragwajski Komitet Olimpijski zwołał dziś po południu konferencję prasową w celu poinformowania o stanie Igrzysk w Ameryce Południowej w Asuncion 2022, po cięciach budżetowych, których doznał podczas wczorajszego posiedzenia Izby Reprezentantów.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że w przypadku upadku Igrzysk, kara będzie znaczna, nie tylko na poziomie ekonomicznym, ale będzie oznaczać także zawieszenie Komitetu Paragwaju na co najmniej dwa lata, aby nie uczestniczył w zawodach multisportowych na na poziomie olimpijskim. Tak powiedział prezydent COP Camilo Perez. Bardzo zaszkodzi to sportowcom, z całym międzynarodowym wstydem, jaki to oznacza, ponieważ będzie to drugie wydarzenie w tym kraju.

POWIĄZANE: Cięcia budżetowe kontrolują Asuncion South American Games 2022

Innym razem to wydarzenie sportowe upadło, ponieważ pieniądze zostały już skierowane do innego sektora, tak jak jest teraz. W tamtym czasie budżet był zbyt wysoki, więc COP wraz z Narodowym Sekretariatem Sportu (SND) dokonał odpowiednich redukcji infrastruktury sportowej i dostosowania możliwości dostępnych w Paragwaju.

„Można powiedzieć, że zbudowano tu 80% infrastruktury sportowej, wiele rzeczy zaczęliśmy dostosowywać, zmniejszyliśmy budżet o połowę i to sprawiło, że rząd zachęcił się do obstawiania meczów i tam razem z SND jesteśmy” powiedział Perez.

Ogólny budżet Igrzysk wynosi 90 000 000 USD, 20 000 000 zostało już zrealizowanych, a potrzeba 70 000 000 USD, co przekłada się na biznes i realizację samych Igrzysk: hotele dla 4500 sportowców, 1600 działaczy, 1200 sędziów. Jedzenie i transport dla tych ludzi. Według Pereza jest to bardzo ważny zastrzyk gospodarczy dla Paragwaju, który, według Pereza, mocno odczuł skutki epidemii.

Czytaj więcej: Zmniejszona frekwencja dzieci w wieku 12-17 lat zgłaszana podczas szczepień centralnych

W tym sensie przewodniczący Komitetu Olimpijskiego zapowiedział, że wywrze nacisk na senatorów, aby zrewidowali tę sytuację, a także poinformował ich, że wyjdą na ulice, aby domagać się przestrzegania tego, co zostało zobowiązane do federacji sportowych oraz sportowców krajowych i międzynarodowych. . .

„Wyjdziemy na ulice, świat sportu jest tak duży, jest świetnym generatorem pracy, zdaliśmy sobie sprawę z epidemii widząc tylu trenerów, sportowców i mieszkańców, którzy pozostali bezrobotni i w tym wsparliśmy ich czas, dlatego zdaliśmy sobie sprawę, jak wspaniały jest sport w Paragwaju, potrzebujemy z powrotem meczów. Potrzebujemy naszych sportowców do rywalizacji tutaj – dodał.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *