Były gubernator Caesar Duarte został deportowany do Meksyku

Były gubernator Chihuahua, Caesar Duarte, został deportowany ze Stanów Zjednoczonych do Meksyku, gdzie został oskarżony o korupcję.

Jego bezpieczeństwo było zapewnione Polityczne zwierzę Duarte został przeniesiony z Miami na Florydzie.

Na konferencji prasowej prawnik firmy, Roberto Fierro, powiedział, że został wydany nakaz aresztowania byłego gubernatora Chihuahua i toczy się śledztwo w sprawie zarzutów. Zaangażowanie przestępcze w przestępstwa oszustwa i surowe kary.

Prokurator wyjaśnił, że pracownicy Państwowej Agencji Wywiadu udali się do stolicy kraju w celu wykonania orzeczenia sądu wydanego 8 października 2019 r.

„Biuro Prokuratora Generalnego zwróciło się do Sądu Najwyższego o rozpatrzenie sprawy. Prokurator Fierro powiedział.

Caesar Duarte w Meksyku

Według Milino TV Duarte przybył do hangaru Prokuratury Generalnej (FGR) na międzynarodowym lotnisku w Meksyku (AICM) o 15:30. Tam przeszedł testy medyczne, a później został przeniesiony do Chihuahua.

Już w stanie Duarte będzie dostępny dla sędziego w ciągu najbliższych kilku godzin.

Źródła zbliżone do sprawy podały, że będzie ścigany za możliwą odpowiedzialność za przestępstwa takie jak oszustwa i powiązania przestępcze. Mówi się, że były gubernator spłacił 96 milionów pesos.

„Osoba ta, w porozumieniu z różnymi pracownikami rządowymi i osobami z zewnątrz uczestniczącymi w wydarzeniach publicznych, doprowadziła do przekierowania środków publicznych do ponad 96 milionów meksykańskich peso wydobytych w latach 2011-2014” – czytamy w raporcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (SRE) i FGR. We wspólnym oświadczeniu.

Obecny gubernator Chihuahua, Maru Campos, opublikował wiadomość wideo, w której powiedział, że jego administracja postara się zapewnić, że w sprawie Duarte nie będzie kary.

Powiedział, że polecił prokuratorowi Roberto Fierro zapoznanie się z aktami śledztwa w „subtelny” sposób. Przypomniał również, że FGR może przyciągać spory na szczeblu federalnym.

Były gubernator na widoku

César Duarte był gubernatorem Chihuahua od 2010 do 2016 roku. Wygrał stanowisko nominowane przez PRI.

W lipcu 2020 roku, cztery lata po zakończeniu swojej kadencji, został aresztowany na Florydzie pod zarzutem korupcji.

Dochodzenia przeciwko niemu były zachęcane przez jego następcę Javiera Coral przez PAN. Obecny gubernator, członek PAN – pomimo prośby – powiedział, że będzie kontynuował śledztwo.

Duarte, który twierdzi, że jest niewinny, został zamieszany w rzekome sprzeniewierzenie środków publicznych na kampanie PRI. Został również oskarżony o przekupywanie polityków i wykorzystywanie swojej pozycji do wzbogacenia się.

Przeczytaj: Corel wysyła skrzynki FGR z dowodami przeciwko Césarowi Duarte przed opuszczeniem rządu Chihuahua

To, co robimy w Animal Politico, wymaga profesjonalnych dziennikarzy, pracy zespołowej, utrzymywania dialogu z czytelnikami i co najważniejsze: wolności. Możesz nam pomóc kontynuować. Bądź częścią zespołu. Subskrybuj polityczne zwierzę, czerp korzyści i wspieraj bezpłatną prasę.

#Zwierzę Ysoya

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.