Były hawajski dyrektor próbuje szpiegować dla chińskiego rządu | Międzynarodowy

Sprawa szpiegostwa przeciwko obywatelowi Chin, który był byłym agentem i dyrektorem sprzedaży polskich służb specjalnych Huawei Odbywa się w wielkim oczekiwaniu za zamkniętymi drzwiami w Warszawie w dzisiejszych czasach w Polsce. Oskarżeni Chińczycy Weijing Wang i Polar Pyotr Turbajlo zostali aresztowani w styczniu 2019 r. i skazani na trzy lata więzienia pod zarzutem pracy dla chińskiego rządu.

Według prokuratury Wang starał się wpływać na rząd, wykorzystując swoje stanowisko menedżera i rozszerzając technologię chińskiej firmy o „kontrolę infrastruktury technologicznej”, podczas gdy Turbazzlo „przedstawiał się jako źródło informacji” o działaniach polskiej administracji .

Więcej informacji

Rozprawa została wznowiona w środę po tym, jak trzech sędziów prowadzących sprawę postanowiło poprzedniego dnia, że ​​rozprawa powinna odbywać się za zamkniętymi drzwiami. Oczekuje się, że proces – który będzie długi w szczegółach technicznych, oprócz jego międzynarodowych implikacji – potrwał kilka miesięcy.

Hawaje Ha SidoIch urządzenia zostały oskarżone przez kilka rządów, w tym agencje inwigilacyjne i szpiegowskie Mówi się, że wysyłają informacje do chińskiego rządu. USA, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Wielka Brytania i Szwecja Zakazali używania hawajskiego sprzętu w systemach komputerowych swoich służb rządowych. Unia Europejska również wyraziła niechęć, Ale nie zabrania jego używania.

Durbazlo, który pracował dla Polskiej Narodowej Służby Wywiadowczej, będąc w areszcie policyjnym od czasu aresztowania Chińczyka rok temu, został zwolniony za kaucją sześć miesięcy po aresztowaniu.

Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy, a adwokat Durbazlova, Bartlomij Jankowski, powiedział dziennikarzom, że złoży skargę na polski rząd do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Wang, który na początku procesu mówił po polsku, został poproszony o zwrócenie się do Stanisława, który studiował w Polsce i pełnił funkcję ambasadora Chin w Gdańsku w Polsce, zanim został szefem sprzedaży na Hawajach.

Firma wycofała się z zakupu, gdy był w areszcie, ale zapewniła pomoc finansową na opłacenie jego ochrony prawnej i stwierdziła w oświadczeniu, że działania Wanga były zawsze zgodne z najwyższymi standardami przejrzystości i poszanowania prawa.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *