Były hawajski dyrektor próbuje szpiegować dla chińskiego rządu | Międzynarodowy

Sprawa szpiegostwa przeciwko obywatelowi Chin, który był byłym agentem i dyrektorem sprzedaży polskich służb specjalnych Huawei Odbywa się w wielkim oczekiwaniu za zamkniętymi drzwiami w Warszawie w dzisiejszych czasach w Polsce. Oskarżeni Chińczycy Weijing Wang i Polar Pyotr Turbajlo zostali aresztowani w styczniu 2019 r. i skazani na trzy lata więzienia pod zarzutem pracy dla chińskiego rządu.

Według prokuratury Wang starał się wpływać na rząd, wykorzystując swoje stanowisko menedżera i rozszerzając technologię chińskiej firmy o „kontrolę infrastruktury technologicznej”, podczas gdy Turbazzlo „przedstawiał się jako źródło informacji” o działaniach polskiej administracji .

Więcej informacji

Rozprawa została wznowiona w środę po tym, jak trzech sędziów prowadzących sprawę postanowiło poprzedniego dnia, że ​​rozprawa powinna odbywać się za zamkniętymi drzwiami. Oczekuje się, że proces – który będzie długi w szczegółach technicznych, oprócz jego międzynarodowych implikacji – potrwał kilka miesięcy.

Hawaje Ha SidoIch urządzenia zostały oskarżone przez kilka rządów, w tym agencje inwigilacyjne i szpiegowskie Mówi się, że wysyłają informacje do chińskiego rządu. USA, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Wielka Brytania i Szwecja Zakazali używania hawajskiego sprzętu w systemach komputerowych swoich służb rządowych. Unia Europejska również wyraziła niechęć, Ale nie zabrania jego używania.

Durbazlo, który pracował dla Polskiej Narodowej Służby Wywiadowczej, będąc w areszcie policyjnym od czasu aresztowania Chińczyka rok temu, został zwolniony za kaucją sześć miesięcy po aresztowaniu.

Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy, a adwokat Durbazlova, Bartlomij Jankowski, powiedział dziennikarzom, że złoży skargę na polski rząd do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Wang, który na początku procesu mówił po polsku, został poproszony o zwrócenie się do Stanisława, który studiował w Polsce i pełnił funkcję ambasadora Chin w Gdańsku w Polsce, zanim został szefem sprzedaży na Hawajach.

Firma wycofała się z zakupu, gdy był w areszcie, ale zapewniła pomoc finansową na opłacenie jego ochrony prawnej i stwierdziła w oświadczeniu, że działania Wanga były zawsze zgodne z najwyższymi standardami przejrzystości i poszanowania prawa.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *