Były prezydent Polski uważa, że ​​niski wskaźnik urodzeń jest spowodowany przez kobiety i alkohol

/

Kontrowersyjny były premier i lider rządzącej partii konserwatywnej, Jarosław Kaczyński obwinił nadmierne spożycie alkoholu za niski wskaźnik urodzeń w jego kraju w weekend. przez kobiety.

Kaczyński powiedział w sobotę, że ludność polska cierpi z powodu „pewnej postawy ludzi, zwłaszcza kobiet”.

„Jeśli ten stan będzie się utrzymywał, do 25 roku życia, Gdyby kobiety piły tyle samo co mężczyźni w tym samym wieku, nie byłoby dzieci– obiecał w wystąpieniu w mieście Ełk (północny wschód). „Pamiętaj, że mężczyzna, aby stać się alkoholikiem, spędza średnio dwadzieścia lat (…), a kobieta tylko dwa” – dodał.

Kaczyński podjął tę kwestię w niedzielę, podczas wizyty na wiecu przedstawicieli swojej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku.

Powiedział, że kobiety nie powinny mieć dzieci w młodym wieku, ponieważ „zostaną matkami”. Teraz pomysłKonkurują z mężczyznami w piciu (…) obiektywnie szkodliwe”.

Według Głównego Urzędu Statystycznego Przyrost urodzeń w Polsce spada przez wiele lat. Wskaźnik ten spada do 1378 dzieci w 2020 roku, wymagających poziomu 2.1 Aby uniknąć utraty populacji.

BIS, który jest u władzy od 2015 roku, podjął takie działania, jak stworzenie dotacji dla tych, którzy mają więcej niż jedno dziecko.

Według grup feministycznych i partii opozycyjnych zaostrzenie przepisów ograniczających aborcję uniemożliwiło niektórym kobietom zajście w ciążę, nawet w przypadku wad rozwojowych płodu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.