Cadiz Athletics zaznacza swoją obecność w Polsce

Cadiz Athletics zaznacza swoją obecność w Polsce

Toruń, miasto w północnej Polsce, gości od ostatniej niedzieli 26 marca do przyszłej soboty 1 kwietnia Mistrzostwa weteranów w lekkiej atletyce. Tam, nad brzegiem Wisły, Czterech sportowców nosiło zaszczyt Chiclana de la Frontera i prowincji Kadyks.

To właśnie w miejscu urodzenia Mikołaja Kopernika dwa lata temu, na fali Covid-19, odbyły się 36. Halowe Mistrzostwa Europy w Halowych Mistrzostwach Europy. Aurora Arriete Castañeda, Javi Donato Rosendo, Tamara Vela Marchante i Natividad Vidal Aleu Podnieśli flagę bardzo wysoko.

Dobry początek turnieju

Aurora Ariete i Javi Donato Jako pierwsi weszli na scenę. Zrobili to na testach 3000m gładkie. Była trzecią Hiszpanką i dwunastą na świecie. On też dożył Trzecie miejsce wśród sportowców naszego kraju i ósme miejsce Wśród obecnych na M50.

Javi Donato uzyskał czas 9:12,78. Brytyjski Anthony O’Brien został koronowany w tym teście, w którym Hiszpan Julio Bardavio i gospodarz Polski Robert Silinski dopełnili listę wyróżnień.

14:00 0,67 to czas Aurory Arriete w W55, czas prowadzony przez Amerykankę Michelle Ruhl, Irlandkę Annette Kelly i Hiszpankę Antonię Alvarez.

Drugie mistrzostwo świata i drużynowe złoto

Po całym dniu ani mróz, ani śnieg nie wytrzymał z przedstawicielami Kadyksu w Toruniu. była kolej Przejście 8 kilometrów i 400 metrów. W pierwszej kategorii ponownie rywalizowali Aurora Arriete i Javi Donato. Wyniki były fenomenalne, ponieważ Javier zdobył drużynowe złoto w M45 i był drugim najlepszym na świecie. Aurora była drugą Hiszpanką i 18. na świecie.

Tego dnia przyjechał na miejsce Willa Tamary w halowych mistrzostwach w lekkiej atletyce. był na próbie 400 metrów i zakończył jako drugi najlepszy Hiszpan w imprezie i siódmy w klasyfikacji generalnej.

Całkowity koniec imprezy

Połóż na to lód Natividad Vidal Alu Cadiz Czarny. podczas jego udziału w 3000m chodem W40, gdzie zajął piąte miejsce i poprawił notę ​​minimalną. 16:39.40 To był jej rekord, ponieważ pokonały ją tylko Kenijczyk Grace Wanjiru Ngo, Hiszpanka Maria Dolores Marcos Valero, Włoszka Marina Ivanova i inna Hiszpanka, taka jak Maria Isabel Perez Belloch.

Bez wątpienia ci sportowcy, którzy wyróżnili się w Polsce, kraju przeżywającym wojenną zawieruchę na sąsiedniej Ukrainie, odegrali więcej niż zauważalną rolę. W Toruniu, mieście, w którym cudem po II wojnie światowej trzeba było odbudować tylko dwa domy.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *