Całkowite zaćmienie słońca NH w 2024 roku: patrząc w przyszłość

Całkowite zaćmienie słońca NH w 2024 roku: patrząc w przyszłość

Cztery lata temu zaćmienie słońca w całym kraju zaskoczyło miliony Amerykanów. New Hampshire nie było w stylu college’owym, ale ponad 60% słońca było zasłonięte przez księżyc podczas największego zaćmienia nad stanem. Dopóki niebo będzie współpracować – co oznacza brak zachmurzenia – granitowe posągi nie przeoczą w 2024 r., A części północnego New Hampshire doświadczy całkowitego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2024 r. >> Zobacz mapę zaćmienia w 2024 r., Które przekroczy ścieżkę na północ od Vermont (w tym Burlington) Południowej Kanady (w tym Montrealu), północnego New Hampshire i dużego regionu północnego Maine. Społeczności New Hampshire wzdłuż szlaku obejmują Lancaster, Stark, Northumberland, Milan, Damer, Errol, Dixville Notch i Pittsburgh, a szczyt w New Hampshire będzie około 15:30. lub bardziej zasłonięty na szczycie, a New Hampshire będzie świadkiem całkowitego zaćmienia. Słońca tylko przez ostatnie 150 lat w 1932 i 1959 r. Po zaćmieniu w 2024 r., następne całkowite zaćmienie Słońca nastąpi w New Hampshire w roku 2079. >> Na poniższym filmie obejrzyj migawkę czasu poprzedniego zaćmienia słońca nad NH w 2017 roku:

Cztery lata temu zaćmienie słońca w całym kraju zaskoczyło miliony Amerykanów.

New Hampshire nie było w stylu college’owym, ale ponad 60% słońca było zasłonięte przez księżyc podczas największego zaćmienia nad stanem.

Tak długo, jak niebo będzie współpracować – co oznacza, że ​​nie będzie zachmurzenia – w 2024 roku nie zabraknie Granite Staters.

W niektórych częściach północnego New Hampshire 8 kwietnia 2024 r. Nastąpi całkowite zaćmienie słońca.

>> Zobacz mapę zaćmienia w 2024 roku

Jego całkowity przebieg będzie przecinał północny Vermont (w tym Burlington), południową Kanadę (w tym Montreal), północne New Hampshire i duży obszar północnego stanu Maine.

Społeczności New Hampshire wzdłuż szlaku obejmują Lancaster, Stark, Northumberland, Milan, Dahmer, Errol, Dixville Notch i Pittsburgh.

Szczyt w New Hampshire będzie około 15:30. W pozostałej części stanu słońce będzie w szczytowym momencie zablokowane w 95% lub więcej.

New Hampshire doświadczyło pojedynczego całkowitego zaćmienia słońca w ciągu ostatnich 150 lat w 1932 i 1959 roku.

Po zaćmieniu w 2024 roku, następne całkowite zaćmienie słońca nastąpi w New Hampshire w 2079 roku.

>> Na poniższym filmie zobacz migawkę czasową poprzedniego zaćmienia słońca nad NH w 2017 roku:

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *