Cały zespół antydopingowy przenosi się do Tokio

Chociaż organizatorzy igrzysk olimpijskich zapowiedzieli redukcje personelu, aby uniknąć zatorów w czasie pandemii, kontrolerzy antydopingowi zadbali o to, aby ich obecność była w pełni wyposażona.

„MKOl bardzo dobrze zrozumiał, że nie można żartować z niektórych kluczowych funkcji wymaganych na Igrzyskach i na szczęście nie wpłynęło to na nas zbytnio” – powiedział Ben Cohen, dyrektor generalny International Monitoring Agency (MKOl). ITA (od angielskiego akronimu).

Dyrektor wyjaśnił, że ponad 25 ekspertów pojedzie do Tokio jako obserwatorzy międzynarodowi (IO) ze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), więc kontrola antydopingowa będzie miała wystarczającą liczbę pracowników, aby uniknąć niespodzianek w delikatnej sprawie, która spowodowała kara całych krajów, takich jak dzisiejsza Rosja.

„Mieliśmy szereg środków ekspertów z różnych agencji krajowych, których chcieliśmy zaprosić do udziału w realizacji programu, oraz tych, którym się nie udało, ale na szczęście dla podstawowego zespołu ITA pozostał. Mamy zespół, który został zidentyfikowany od początku ponad 25 na stronie. ”

Jednym z najbardziej złożonych zadań ITA jest przegląd wszystkich dostępnych informacji o sportowcach, którzy mają potencjał do udziału w igrzyskach olimpijskich, dlatego w jej grupie roboczej pracują również specjaliści z międzynarodowych i krajowych federacji antydopingowych. Organizacja pięciu kontynentów.

Epidemia spowodowała, że ​​ITA podwoiła swoje wysiłki w zakresie monitorowania w porównaniu z ostatnimi igrzyskami olimpijskimi.

Organizacja wydała 26 000 zaleceń testowych dla sportowców od grudnia 2020 r., Prawie dwukrotnie więcej niż wydała przed Rio 2016 (1500), a także zrobiła to przy tej okazji, gdy pozostał tylko miesiąc na start.

„Myślę, że złożoność otaczająca covid-19 byłaby taka, gdybyśmy mogli się rozprzestrzenić. Podczas regularnych igrzysk olimpijskich 90% sportowców jest w wiosce, więc łatwiej jest ich przetestować przed zawodami” – powiedział Cohen Reuterowi: „To będzie być dla nas wyzwaniem ”.

Według dotychczasowych doniesień organizatorów Tokio 2020, sportowcy przybędą do wioski olimpijskiej na pięć dni przed rozpoczęciem zawodów, 23 lipca.

Oprócz krótkiego okresu, sportowcy w wiosce zostaną odizolowani, aby Międzynarodowy Komitet Olimpijski próbował uniknąć tłoku i ryzyka infekcji. Spowoduje to, że ITA dostosuje swoje testy w dni wolne od konkurencji.

„Jesteśmy przekonani, że międzynarodowy zespół obserwatorów będzie w stanie skutecznie wypełniać swoją ważną rolę w tym roku w wyjątkowych okolicznościach” – powiedział urzędnik Światowej Agencji Antydopingowej.

Przed Rio 2016 w sumie 118 rosyjskich sportowców zostało zawieszonych w rywalizacji o przypadki dopingu wykryte przez obserwatorów. Dodatkowo, testy z poprzednich dni wykazały, że sportowcy z innych krajów walczą z dodatnim dopingiem, np. Chiński pływak Chen Cheney oraz ciężarowcy Adrian Zelensky z Polski i Silvia Denkova z Bułgarii.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *