Cardozo z Argentyny zajął piąte miejsce w regatach w Holandii

Argentynka Luciana Cardoso zajęła dziś piąte miejsce w klasie jachtów z wiązką laserową, na zakończenie regat Allianz, które odbyły się w Medemblik w Holandii w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

22-letni żeglarz z Buenos Aires zajął czwarte miejsce w rozgrywanym dzisiaj tak zwanym „wyścigu medalowym”, a wygrał go Fin Tuula Tenkanen.

Cardoso zebrał łączny rekord 90 punktów i był 38 punktów za zwycięzcą Francji Marie Barrow, która zakończyła z 52. Drugie miejsce zajęła Węgierka Maria Erdy (68), a trzecia Polka Agata Parwińska (78), zgodnie z raportem oficjalna strona internetowa Federacji Żeglarskiej (ISAF).

Argentyna zdobyła złoty medal na Igrzyskach Plażowych Ameryki Południowej, które odbyły się w Rosario w marcu 2019 roku.

W tej samej dywizji Rosario Lucia Valasca zajęła 19. miejsce, z 152 jednostkami.

W windsurfingu mężczyzn (RSX) urodzony w Buenos Aires Francisco Subedet Berkner wygrał ostatni wyścig, ale zajął 13. miejsce ze skumulowanym wynikiem 105 punktów, znacznie po dobrej passie mistrza Polski Piotra Miski (24).

W wyścigu laserowym mężczyzn z Santa Fe Francisco Guarania Regonat z Santa Fe (kwalifikujący się już do Igrzysk Olimpijskich w Tokio) zajął 22. miejsce. Centrum, z 103 punktami karnymi.

(Tillam)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *