Cardozo z Argentyny zajął piąte miejsce w regatach w Holandii

Argentynka Luciana Cardoso zajęła dziś piąte miejsce w klasie jachtów z wiązką laserową, na zakończenie regat Allianz, które odbyły się w Medemblik w Holandii w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

22-letni żeglarz z Buenos Aires zajął czwarte miejsce w rozgrywanym dzisiaj tak zwanym „wyścigu medalowym”, a wygrał go Fin Tuula Tenkanen.

Cardoso zebrał łączny rekord 90 punktów i był 38 punktów za zwycięzcą Francji Marie Barrow, która zakończyła z 52. Drugie miejsce zajęła Węgierka Maria Erdy (68), a trzecia Polka Agata Parwińska (78), zgodnie z raportem oficjalna strona internetowa Federacji Żeglarskiej (ISAF).

Argentyna zdobyła złoty medal na Igrzyskach Plażowych Ameryki Południowej, które odbyły się w Rosario w marcu 2019 roku.

W tej samej dywizji Rosario Lucia Valasca zajęła 19. miejsce, z 152 jednostkami.

W windsurfingu mężczyzn (RSX) urodzony w Buenos Aires Francisco Subedet Berkner wygrał ostatni wyścig, ale zajął 13. miejsce ze skumulowanym wynikiem 105 punktów, znacznie po dobrej passie mistrza Polski Piotra Miski (24).

W wyścigu laserowym mężczyzn z Santa Fe Francisco Guarania Regonat z Santa Fe (kwalifikujący się już do Igrzysk Olimpijskich w Tokio) zajął 22. miejsce. Centrum, z 103 punktami karnymi.