Caritas Internationalis odpowiada na wojnę na Ukrainie 18 mln euro pomocy humanitarnej

13-15 czerwca, grupa Caritas wspiera reagowanie w sytuacjach kryzysowych A jej partnerzy w Polsce i na Ukrainie spotkali się w Warszawie. W odpowiedzi na pilne apele Caritas Ukraina, Caritas-Spes i Caritas Polska organizacje Caritas na całym świecie wyraziły poparcie dla realizacji programów pomocy wojennej na Ukrainie.W spotkaniu wzięło udział ponad 50 przedstawicieli Caritas Europa Network oraz organizacji zrzeszonych. Caritas InternationalisWspiera pomoc humanitarną na Ukrainie iw Polsce, jest okazją do zastanowienia się nad obecnym stanem reakcji na kryzys i zaplanowania kolejnych kroków.

Pierwsze 100 dni akcji humanitarnych zostało podsumowane w poniedziałek podczas przemówienia dyrektora generalnego Wiaczesława Kryniewicza. Caritas-SPES I lider Caritas Ukraina Tetiana Stavnichi i eksperci ukraińskich organizacji.

Dzielimy okres przedwojenny i powojenny. Nasi pracownicy w wielu projektach musieli przerwać działalność i całkowicie zmienić kurs. Reagujemy dzień po dniu. Pracownicy Caritas pracowali w schroniskach, ale jednocześnie myśleli o własnych rodzinach i mierzyli się z koniecznością eksmisji najbliższych. Dzięki wsparciu Caritas w Polsce mogliśmy otworzyć biuro w Warszawie, zorganizować pomoc humanitarną lub kontynuować działania w Polsce, jeśli nie możemy tego zrobić na Ukrainie. Mamy trudności, ale nie jesteśmy sami. Mamy wsparcie naszej rodziny Caritas ”- wyjaśnił Krinevich.

Schronisko, żywność i pomoc medyczna

Od początku wojny, niż 500 tysięcy osób Otrzymali pomoc od Caritas-SPES w zakresie zakwaterowania, wody, wyżywienia i opieki medycznej. Organizacja zarządza 34 help deskami. Istnieje specjalna linia dla osób potrzebujących wsparcia materialnego i psychologicznego. Codziennie odbiera ponad 1200 połączeń telefonicznych. Programy obejmują dalszy rozwój i rozszerzenie pomocy: zwiększenie pomocy psychologicznej dla osób wewnętrznie przesiedlonych, wsparcie dla osób zatrudnionych czasowo, rozbudowa call center.

Aby zrobić przekąskę Bezpieczne schronienie dla ofiar wojny,Pomoc żywnościowa i wsparcie w zakresie opieki medycznej: to zadania, które Caritas Ukraina postawiła sobie na nadchodzący rok. Od wybuchu wojny organizacja pomogła już ponad milionowi osób.

„Beneficjenci otrzymali więcej 664 tys. paczek żywnościowych I ponad 268 tys. pakietów zdrowotnych. Prawie 33 000 osób otrzymało pomoc medyczną, 27 000 otrzymało bezpieczne schronienie, a 9 000 potrzebowało pomocy psychologicznej ”- powiedział Hirhori Seleshchuk, szef działu humanitarnego w Caritas Ukraina.

„Choć wszyscy chcemy wrócić do normalnego życia, musimy pamiętać, że wojna trwa w wielu częściach naszego kraju. Znajdujemy potrzebujących: to największa motywacja do pracy nie tylko w Caritas, ale w każdej organizacji humanitarnej. Już zaczęliśmy mijać Od reagowania kryzysowego do planowanych działań. Wiemy, jakie są wymagania i postaramy się na nie odpowiedzieć ”- powiedziała Tetiana Stanichi, dyrektor Caritas Ukraina.

W odpowiedzi na pilne apele zainicjowane przez dwie organizacje Caritas na Ukrainie i zgłoszone w sieci Caritas Internationalis, National Caritas z kilkudziesięciu innych krajów obiecał 4,5 mln euro na wsparcie Caritas-SPES i Caritas 18 18 mln na Ukrainę.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.