Carl Anderson odbiera Katolicką Nagrodę Nobla dla Kościoła w Polsce

Kościół katolicki w Polsce uznaje Carla Andersona, byłego Najwyższego Rycerza Rycerzy Kolumba, z nagrodą Totus Deus, uważanego za „katolickiego Nobla” w kraju.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 9 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

Fundacja Biskupów Polskich „Obra del Nuevo Milenio” przyznała Carlowi Andersonowi nagrodę za „promocję osoby św. Jana Pawła II” i urzeczywistnianie „wartości, które głosił” na arenie międzynarodowej.

Po otrzymaniu nagrody Anderson, który był Najwyższym Rycerzem od 2000 do 2021 roku, powiedział: „Jan Paweł II zmienił historię Polski i Stanów Zjednoczonych. Zmienił historię świata.

Św. Jan Paweł II kontynuował: „Najlepszym obrońcą praw człowieka, jedności i wolności. Zawsze bronił prawdy o człowieku i jego godności.

„To największy zaszczyt w moim życiu, aby pokornie pomóc mu w wypełnieniu jego misji i kontynuowaniu jego dziedzictwa” – powiedział.

Rycerze Kolumba, największa świecka organizacja charytatywna na świecie, została założona w 1882 roku w New Haven, Connecticut, USA. Założona przez McQueena.

Rycerze Kolumba zrzeszają prawie dwa miliony członków na całym świecie, którzy pracują na zasadach dobroczynności, jedności, braterstwa i patriotyzmu.

Pod przewodnictwem Andersona Rycerze Kolumba, ku pamięci św. Jana Pawła II, odwiedzili Waszyngton w 2011 roku.

W wywiadzie dla Family News Service Anderson podkreślił główne tematy pontyfikatu św. Jana Pawła II, który rozpoczął się w 1978 r. i zakończył wraz z jego śmiercią w 2005 r.

„Przesłaniem Papieża Jana Pawła II jest życzliwość, pojednanie, przebaczenie, uznanie i szacunek dla godności każdego człowieka” – powiedział.

„To nie jest tylko podsumowanie; to sprawa osobista, widać to u Papieża. Myślę, że dodało to wiele siły jego nauczaniu” – powiedział.

Św. Jan Paweł II mianował Andersona w 1998 roku członkiem Papieskiej Akademii Życia, aw 2002 roku członkiem Papieskiej Rady Prawa.

Carl Anderson zauważył, że decyzja o utworzeniu Rad Rycerzy Kolumba w Polsce w 2005 roku była w pewnym sensie aktem wdzięczności za jego rolę w inspirowaniu polskiego papieża i świeckich.

Dużo było miłości i wsparcia dla bohaterów Kolumba, w tym Ojca Świętego Jana Pawła II. Dlatego bardzo się cieszymy, że jesteśmy w Polsce – powiedział.

Przetłumaczone i zaadaptowane przez Davida Ramosa. Pierwotnie opublikowany CNA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *