Carla Heredia wystartuje w Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich i Blitz. Zadebiutował 26 grudnia | Inne sporty | Sporty

Ekwadorska szachistka Carla Heredia rozpoczyna swój udział w mistrzostwach świata w szachach szybkich i błyskawicznych dzisiaj, w niedzielę 26 grudnia o godzinie 09:00.

Ekwadorska szachistka Carla Heredia zagra w mistrzostwach świata w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbędą się od niedzieli 26 do czwartku 30 grudnia w Warszawie.

Heredia, która posiada tytuł Arcymistrza (WGM), zapowiedziała swój udział w World Speed ​​Chess Championship oraz Blitz (znanym również jako Lightning) na portalach społecznościowych.

To najbardziej prestiżowe mistrzostwa w tych metodach nauki o sporcie. W przeciwieństwie do klasycznych rozgrywek szachowych, gdzie partie odbywają się w czasie 120 minut na gracza, Mistrzostwa w szybkim tempie rozwijać się w 15 minut plus 10 sekund dodawane do każdej sztuki, a w tym błyskawica szachy konkurować z nim 3 minuty plus 2 sekundy przez ruch.

„Lady’s Gambit”, serial Netflix, ekwadorska Carla Heredia, International Chess Director

Blitz Chess World Cup rozpocznie się 26 grudnia i zakończy 28 grudnia, a Blitz Chess odbędzie się 29-30 grudnia. Carla Heredia wystartuje w obu turniejach w kategorii kobiet.

Zasady i harmonogram

Oba turnieje rozgrywane są według szwajcarskiego systemu rywalizacji, który polega na codziennym dopasowywaniu graczy na tym samym poziomie.

Mistrzostwa Świata w Sprincie będą miały 13 rund, a Mistrzostwa Świata w wadze lekkiej – 21 rund; Mistrzostwa Świata w Piorunach Kobiet będą miały 11 rund, a Mistrzostwa Świata w Piorunach będą miały 17 rund. Zawodnicy otrzymują 1 punkt za każde zwycięstwo, 0,5 za każde remis i 0 punktów za każdą przegraną.

Gracz, który zdobędzie najwięcej punktów na koniec turnieju, zostanie mistrzem świata w swojej kategorii..

Wielka nauczycielka Carla Heredia Zadebiutuje o godzinie 09:00 (czasu ekwadorskiego) w pierwszej rundzie World Express Championship.

Kalendarze gier World Rapid i Blitz Chess z różnymi strefami czasowymi w pierwszej rundzie każdego dnia. Zdjęcie: Chess.com

Gdzie zobaczyć mecze

Mecze World Speed ​​and Blitz Chess Championship będą transmitowane na kanałach YouTube firmy . Chess.com s 24 szachy.

Na stronach internetowych Chess.com s Szachy 24 Rozwój na żywo obu gier, które będą rozgrywane w kategorii otwartej i kobiecej, zostanie również pokazany na World Rapids i Blitz.

Konfrontacje są znane na kilka minut przed każdą rundą. według Oficjalna strona internetowa Z wyników mistrzostw świata kobiet w szybkości kobiet, Karla Heredia zmierzy się w pierwszej rundzie z arcymistrzem Bułgarii (GM) Antoanitą Stefanovą, która była mistrzynią świata w szachach z 2004 roku.

Carla Heredia jest jedną z 4 Latynosów, które będą rywalizować w tych światowych turniejach szachowych. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.