Carlsen, indywidualny lider przed ostatnim dniem

norweski Magnus Carlsen1 i faworyt, wystartuje we wtorek jako lider solowy z 7,5 punktami trzeciego i ostatniego dnia Globalizm Szybkie gry Warszawa, Polska) Po wygranej w poniedziałek Ali Reza Firouzja s Jean Krzysztof Duda I podpisuj tabele za pomocą Badur Gubawa s Aleksander Grischuk.

Carlsen wyprzedza o pół punktu swoich trzech bezpośrednich ateistów, Uzbeków Nuderbek Abdul Satrovi Ian Nepomnyashchi A Grischuk trójka z 7 punktami.

Firouzja jest jedynym graczem, który zmotywował Norwega do ujawnienia swojego piątego tytułu w szachach klasycznych w 2023 roku, zgodnie z publicznym uznaniem mistrza Norwegii, który pokonał go w drugiej rundzie sprintu Pucharu Świata.

Kilka dni po zdobyciu tytułu mistrza świata w szachach klasycznych przeciwko „Nebo”, Carlsen będzie próbował zdobyć kolejny tytuł Potrójna korona W Warszawie, gdzie adresy ekspresowe będą ustalane, do jutra telegraf (29 i 30 dni). Carlsen faktycznie posiadał wszystkie trzy tytuły szachowe jednocześnie w 2014 i 2019 roku.

Teraz jest faworytem do kolejnego sukcesu, choć w tym celu będzie musiał pokonać m.in. lekkomyślną Firouzję, obecną wicemistrzyni świata w szybkim i ostrym blitzu, która w tym roku wspięła się na drugie miejsce w tabeli. i został najmłodszym graczem w historii, przekraczając 2800 punktów ELO. Carlsen już z powodzeniem wykonał ten krok.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *