Caroline Garcia ogłasza się mistrzynią światowego tenisa

Francuski Karolina Garcia Czy ty nowy bohater Finały WTA Po pokonaniu w poniedziałek Białorusinki Ariny Sabalenki w równych setach 7-6, 6-4 in Fort Wart (Teksas, Stany Zjednoczone Ameryki).

Była to nowa historyczna strona francuskiego tenisa, na której po raz kolejny jeden z tenisistów podnosi trofeum Masters. Został ukończony po raz pierwszy i jedyny przez Amélie Mauresmo w 2005 roku. Caroline García Tym samym przewyższa inną historię, taką jak Marie PierceKto dotarł do finału, ale go nie wygrał.

Sabalenka i Garcia stanęli przed ogromnym wyzwaniem i to jest to pierwszy krok! Spotkanie finałowe WTA Finals Dwóch tenisistów, którzy nigdy nie grali w finale Wielkiego Szlema. Oboje wiedzieli, co to znaczy awansować do półfinału, ale nigdy nie walczyli o jeden z ważniejszych tytułów roku.

Pokazał imprezę Pierwszy set z 56 minutami świetnego tenisa Przez obu graczy, dwóch wspaniałych służących, którzy byli pewni, że utrata serwisu może sprawić im kłopoty. Obaj obronili swoją kolejkę i przez całą pierwszą kwartę nie padła ani jedna piłka „break”.

I tak doszli do 6-6, co wymusiło tiebreak, z bardzo inspirującą i odważną Sabalenką, która pokazała aspekty gry, do których nie była przyzwyczajona regularnie prezentować, takie jak wspinanie się do siatki.

Caroline Garcia wygrała tie-break i pierwszego seta, wykorzystując jedyny jak dotąd słaby moment Białorusi. Podwójny błąd trafił Francuza z wynikiem 6-2, a po niewielkim powrocie z wynikiem 6-4, Kolejny podwójny błąd w wysłaniu sędziego Sabalenki.

To było prawdziwe show w służbie dwóch tenisistów, którzy szczycą się tym, że należą do najlepszych serwerów na torze. Siła Sabalenki w obliczu celności Garcíi pozwoliła nam zobaczyć Łącznie 15 „przytłaczających” w całej grzejedenaście z nich podpisali Francuzi.

W drugim secie Białorusin był psychicznie dotknięty, a grupa, którą mógł wygrać każdy, uciekła ich błędy I miał swój wpływ na początku następnego okresu. Wkrótce przegrał pierwsze dwa mecze i po raz pierwszy zrezygnował z serwowania.

To był moment Garcii, wiedząc, że bardziej skomplikowana sprawa została już załatwiona, wygrywając serwis dla swojego przeciwnika. W ten sposób baw się Bardzo spokojny i pewny siebie, nie podejmując ryzyka i starając się być praktycznym.

Sabalenka walczyła do końca, wygrywając drugiego seta 5-4. Caroline Garcia pracowała, aby wygrać i nie zawiodła. Ogłoszono mistrza finałów WTA.

dwa takty

Poniedziałkowy mecz dał kontynuację dwóch pasm, jedną pozytywną dla Garcii, który wygrał wszystkie swoje dotychczas rozegrane finały i dodał jeszcze jedną. Z drugiej strony Sabalenka nadal nie wygrała meczu o wyłonienie mistrza.

Caroline Garcia otrzymała Z ręki byłego amerykańskiego tenisisty Chrisa Everta Puchar Mistrza, ruszył dalej, dziękując Sabalence za jej konkurencyjność.

„Dziękuję za to, że jesteś tak dobrym wojownikiem i wkładasz tyle mocy w każdym momencie. Wnosisz tyle energii na boisko i cieszę się, że cię widzę, tak wielu ludzi cieszyło się oglądaniem, jak grasz dzisiaj. Wspaniale jest mieć twoją grę. energia w trasie” – powiedziała.

Caroline Garcia kończy sezon zwycięstwem, które stawia ją w Czwarte miejsce w światowym rankingua Sabalenka robi to na piątym miejscu.

Francuzka kończy swój sezon w 2022 roku, aby ją wychować Czwarty turniej roku Zrobił to w Bad Homburg, Polska i Cincinnati, a także mąż Ronald Garros w maju z Kristiną Mladenovic.