Carolyn Hax: Miejscowa siostra odrzuca prośby o zrobienie więcej dla starszej matki

Na podstawie dyskusji internetowej.

Droga Karolino: Jako córka starszej owdowiałej matki z problemami zdrowotnymi, mieszkająca na odległość na odległość, muszę poradzić sobie z trudną relacją z moją siostrą, która mieszka lokalnie. Siostra pokonała raka piersi i patrzy na każdy problem zdrowotny naszej mamy przez pryzmat: „To nic w porównaniu z tym, przez co przeszłam”. Ponadto ta siostra jest zajęta dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Tak więc najdrobniejsza sugestia, jaką jej kieruję, aby pomogła naszej mamie, spotyka się z mieszaniną złośliwości i oburzenia, bo jak śmiem, skoro mieszkam tak daleko, a jej talerz jest przepełniony.

Nasza mama boi się, że moja siostra wszystko zniesie, ale czuje się winna, że ​​musi sama przechodzić przez procedury medyczne. Rozumiem, że jest to problem pokolenia kanapkowego, ale jest to także problem rodzeństwa, z którym nie mogę sobie poradzić.

— Bezradna córka na odległość

Bezradna córka na odległość: „bezradny”? Nie, dasz sobie radę: nie dawaj nawet „najdrobniejszej sugestii”, że ona „pomaga naszej matce”. nigdy.

Kiedy osoba, która przeżyła nowotwór i ma w domu dzieci ze specjalnymi potrzebami, jest jedyną osobą w pobliżu chorej, starszej lub owdowiałej matki, nikt Wkracza i mówi jej, że musi się bardziej postarać. Zwłaszcza kogoś, kto żyje poza zasięgiem całej pracy wysysającej jego duszę.

Jeśli masz środki, zaoferuj matce pieniądze — pomoc domową, pielęgniarkę wizytującą, gospodynię domową lub dostawę posiłków. Możesz też wykonywać prace, które możesz wykonywać zdalnie, na przykład zamawianie artykułów spożywczych z dostawą lub zarządzanie ubezpieczeniami i receptami. Nawet symboliczna darowizna jest przejawem dobrej wiary, czymś o wiele większym niż poddanie się bezradności wykraczającej poza powiedzenie rodzeństwu, co ma robić.

Swoją drogą, to twoja matka przesuwa ten garnek, a to jest całkowicie niewłaściwe. Twoja siostra jest. NIE. opcja. Tak jak nie jesteś wyborem. Traktowanie przeszkody geograficznej jako „Ojej, nie mogę”, a następnie traktowanie przeszkody Sis w zakresie zaspokojenia odpowiedzialności jako „Och, jaka jest jeszcze jedna drobnostka?” Oto dlaczego rodziny się rozpadają z powodu opieki nad osobami starszymi.

Z obydwoma przeszkodami rozpraw się w ten sam sposób. Odpowiedź na skargi mojej matki jest jasno określona: dziewczyny zawożą ją na spotkania. NIE. opcja. Załóżmy, że Ty (mama) musisz pomyśleć o planie awaryjnym. Czy nadszedł czas na pomoc domową, towarzysza medycznego, a może nieformalną sieć przyjaciół? Jeśli będzie się opierać, delikatnie/stanowczo/nie-bzdurnie przypomnij jej, że alternatywą nie jest siostra; Alternatywą jest utrzymanie status quo, w przypadku którego sama zarządza tymi sprawami. Czy wtedy jej to odpowiada? Jeśli nie, wróć do opcji cyklicznych. Nie lubienia opcji nie należy mylić z posiadaniem innych opcji.

POWIEDZ NAM: Jaka jest Twoja ulubiona felieton Carolyn Hacks na temat dojrzewania?

· Moi bracia proszą tatę, aby zadzwonił do nas i umawiał wizyty lekarskie – najlepiej za pośrednictwem wideo. Przynajmniej możemy usłyszeć lekarzy i powiedzieć rzeczy w stylu: „Hej, tato, pamiętasz, jak w zeszłym tygodniu powiedziałeś nam X?”

· Całkowicie zgadzam się, że to okropny pomysł, aby przedstawiać pomocne sugestie, które uzupełniają listę sióstr. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić na odległość, jest skontaktowanie się z lokalną Radą ds. Osób Starszych i dowiedzenie się, z jakich usług może skorzystać mama. Następnie, za zgodą mamy, umów się z nimi i bądź głównym kontaktem.

· Możesz to przetworzyć. Po prostu tego nie chcesz. Jest wiele rzeczy, które możesz robić, które nie są związane z twoją siostrą. Z jakiegoś powodu ty i twoja matka chcecie zrzucić te obowiązki na swoją siostrę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *