CDC skraca zalecany czas izolacji i kwarantanny Covid-19

CDC skraca zalecany czas izolacji i kwarantanny Covid-19
CDC również Skróć zalecany czas Osoby, które zostały zaszczepione przez podobny okres pięciu dni, powinny poddać się kwarantannie. CDC powiedział, że ludzie, którzy zostali w pełni zaszczepieni, mogą wcale nie potrzebować kwarantanny.

„Biorąc pod uwagę to, co obecnie wiemy o COVID-19 i wariancie Omicron, CDC skraca zalecany czas izolacji z 10 dni dla osób z COVID-19 do pięciu dni, jeśli są bezobjawowe, a następnie pięć dni noszenia maski kiedy inni są obecni. Centrum Kontroli Chorób powiedział w oświadczeniu.

CDC powiedział, że ludzie, których objawy ustępują, mogą również opuścić swoje domy po pięciu dniach, o ile ich objawy się poprawią. CDC dodało, że osoby z gorączką powinny pozostać w domu, dopóki gorączka nie zniknie.

„Zmiana jest napędzana przez naukę, która pokazuje, że większość transmisji SARS-CoV-2 występuje na wczesnym etapie choroby, zwykle na dwa do dwóch dni przed pojawieniem się objawów i na dwa kolejne. Dlatego osoby, które pozytywny wynik testu należy izolować przez pięć dni, a jeśli w tym czasie nie wystąpią objawy bezobjawowe, mogą opuścić izolację, jeśli będą mogły nadal maskować się przez pięć dni, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia innych”.

Kwarantanna odnosi się do czasu, w którym ludzie trzymają się z dala od innych, jeśli byli narażeni na chorobę, ale jeszcze nie rozwinęli objawów.

Center for Disease Control Zmieniłem te zalecenia, bardzo. „Dla osób, które nie są zaszczepione lub które nie otrzymały więcej niż sześć miesięcy od drugiej dawki mRNA (lub więcej niż dwa miesiące po szczepieniu J&J) i nie otrzymały jeszcze dawki przypominającej, CDC zaleca teraz pięciodniową kwarantannę, po której następuje ścisła stosowanie maski przez dodatkowe pięć dni.”

spacer do wzmacniacza

„Alternatywnie, jeśli pięciodniowa kwarantanna nie jest możliwa, konieczne jest, aby narażona osoba nosiła odpowiednią maskę przez cały czas, gdy znajduje się w bliskim sąsiedztwie innych przez 10 dni po narażeniu” – dodał CDC.

CDC stwierdziło, że osoby zaszczepione i wzmocnione są zwykle poza zakresem kwarantanny.

„Osoby, które otrzymały dawkę przypominającą, nie muszą być poddawane kwarantannie po ekspozycji, ale powinny nosić maskę przez 10 dni po ekspozycji” – dodała.

„W przypadku wszystkich narażonych osób najlepszą praktyką może być również testowanie pod kątem SARS-CoV-2 piątego dnia po narażeniu. Jeśli pojawią się objawy, osoby powinny natychmiast poddać się kwarantannie, dopóki negatywne testy nie potwierdzą, że objawów nie można przypisać COVID-19”.

Dr Anthony Fauci powiedział, że zmiany mają po części na celu utrzymanie sprawnego funkcjonowania społeczeństwa.

„Zważywszy na samą liczbę nowych przypadków, z którymi mamy do czynienia, i oczekujemy, że będziemy kontynuować współpracę z firmą Omicron, jedną z rzeczy, na które chcemy uważać, jest to, że nie mamy wielu ludzi” – powiedział Fauci reporterowi CNN Jimowi Acosta. . .

„Chcemy przywrócić ludziom swoje miejsca pracy, zwłaszcza te niezbędne, aby społeczeństwo funkcjonowało sprawnie” – powiedział Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Zmniejszyć ryzyko

CDC powiedziało, że boostery znacznie zmniejszają ryzyko zarażenia i przeniesienia wirusa na inną osobę.

„Dane z RPA i Wielkiej Brytanii pokazują, że skuteczność szczepionki przeciwko infekcji dla dwóch dawek szczepionki mRNA wynosi około 35%. Dawka przypominająca szczepionki COVID-19 przywraca skuteczność szczepionki przeciwko infekcji do 75%” ona dodała.

„Wariant Omicron szybko się rozprzestrzenia i może mieć wpływ na wszystkie aspekty naszego społeczeństwa” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor CDC, dr Rochelle Walinsky.

„Zaktualizowane zalecenia CDC dotyczące izolacji i kwarantanny równoważą to, co wiemy o rozprzestrzenianiu się wirusa i ochronie zapewnianej przez szczepienia i dawki przypominające. Te aktualizacje zapewniają, że ludzie mogą bezpiecznie prowadzić swoje codzienne życie. Zapobieganie to nasza najlepsza opcja: zaszczep się , zyskaj doładowanie i noś maskę w miejscach Wnętrza publiczne w miejscach, w których społeczność ma dużą i dużą mobilność, wykonaj test przed zebraniem”.

CDC podkreśliło, że każdy, kto może otrzymać szczepionkę, powinien ją otrzymać.

„Szczepienie przeciwko COVID-19 zmniejsza ryzyko poważnej choroby, hospitalizacji i zgonu z powodu COVID-19. CDC zdecydowanie zachęca do szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich w wieku 5 lat i starszych i wzmacnia wszystkich w wieku 16 lat. Rok lub więcej, szczepienia to najlepszy sposób na ochronę siebie i zmniejszenie wpływu COVID-19 na nasze społeczności.

W zeszłym tygodniu CDC zaktualizowało swoje wytyczne dla pracowników służby zdrowia z Covid-19, którzy są bezobjawowi lub mają łagodne objawy, mówiąc, że mogą wrócić do pracy po siedmiu dniach, jeśli w tym momencie wynik testu na infekcję będzie negatywny.

Wcześniej osobom, które były narażone na Covid-19, ale nie uzyskały pozytywnego wyniku testu, zalecano poddanie się kwarantannie przez 14 dni, a osobom, które uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19, zalecono izolację przez pełne 10 dni.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *