CDC wzywa do szczepień w miarę rozprzestrzeniania się wirusa – NBC New York

CDC wzywa do szczepień w miarę rozprzestrzeniania się wirusa - NBC New York

CDC poinformowało w piątek, że około 8% próbek ścieków przebadanych w 13 hrabstwach wokół Nowego Jorku w ostatnich miesiącach dało wynik pozytywny na polio, co wskazuje na ciągłą transmisję ze społeczności na tym obszarze.

Testy odbywają się tuż po odkryciu tego lata sparaliżowanego przypadku polio u nieszczepionego mężczyzny z Rockland County. Jak dotąd jest to jedyny znany przypadek – ale dane opublikowane w piątek pokazują, że wirus szeroko się rozprzestrzenił.

Od 9 marca do 11 października naukowcy zebrali 1076 próbek ścieków z 48 miejsc w 13 okręgach regionu. Spośród tych próbek 89 próbek, czyli 8,3% całości, dało wynik pozytywny na obecność wirusa polio typu 2.

„Chociaż większość ludzi w Stanach Zjednoczonych jest odpowiednio zaszczepiona, nie zaszczepiona lub niewystarczająco uodporniona, mieszka lub pracuje w hrabstwach Kings, Orange, Queens, Rockland lub Sullivan, Nowy Jork musi jak najszybciej ukończyć serię szczepień przeciwko polio”. Naukowcy napisali.

Spośród 89 próbek pozytywnych 82 były genetycznie powiązane z infekcją człowieka z hrabstwa Rockland, a 80 z tych 82 znaleziono w hrabstwach Rockland, Sullivan i Orange.

W sumie siedem pozytywnych próbek zostało znalezionych w miejscach obsługujących obszar Nowego Jorku.

„Badania ścieków w połączeniu z wysokiej jakości nadzorem AFM (ostre wiotkie zapalenie rdzenia kręgowego) pomogły wyjaśnić skalę wybuchu polio w Nowym Jorku, wskazując na przenoszenie się społeczności w obszarze pięciu hrabstw w pobliżu jedynego pacjenta, u którego wystąpiły objawy” – napisał CDC.

Jej badacze zapewniają każdego, kto mieszka w hrabstwach Kings, Orange, Queens, Rockland lub Sullivan, aby jak najszybciej ukończyli serię szczepień przeciwko polio.

W zeszłym tygodniu CDC powiedziało, że rozważa użycie Doustna szczepionka przeciwko polio po raz pierwszy od dwóch dekad, próbując powstrzymać potencjalną epidemię.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *