CDC zaleca stosowanie masek w pomieszczeniach w 9 hrabstwach NJ o „wysokim” ryzyku COVID

CDC zaleca stosowanie masek w pomieszczeniach w 9 hrabstwach NJ o „wysokim” ryzyku COVID

Aktualizacja: Niektóre okręgi szkolne NJ wznawiają wymagania dotyczące masek, gdy liczba przypadków COVID rośnie

Po raz pierwszy od federalizmu w dziewięciu hrabstwach New Jersey zaleca się stosowanie masek do wnętrz publicznych i środków transportu publicznego COVID-19 Wytyczne dotyczące ryzyka zostały zaktualizowane w lutym.

ten Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom utworzyły dziewięć hrabstw W stanie istnieje „wysokie” ryzyko transmisji COVID-19, ponieważ liczba przypadków stale rośnie. New Jersey zgłosiło 5309 potwierdzonych pozytywnych testów w piątekPo raz pierwszy zgłoszono ponad 5000 przypadków od końca stycznia podczas zimowej fali omikronów.

Hrabstwa sklasyfikowane jako „wysokie” ryzyka obejmują Atlantyk, Burlington, Camden, Cape May, Gloucester, Monmouth, Morris, Ocean i Sussex, zgodnie z pomiarami CDC.

Jedenaście hrabstw należy do kategorii średniego ryzyka: Bergen, Essex, Hudson, Hunterdon, Mercer, Middlesex, Passaic, Salem, Somerset i Union. Hrabstwo Warren należy do kategorii średniego ryzyka. Nie zaleca się stosowania masek w środkowych i dolnych obszarach.

Rząd. Phil Murphy to koniec Stany maskujące na poziomie państwowym pozostające dla szkół I transport publiczny w marcu Fala omikronowa również osłabła. Powiedział jeszcze w zeszłym miesiącu, że nie przewiduje powrotu do ogólnostanowych zasad dotyczących masek ani innych ograniczeń.

Biuro Murphy’ego nie odpowiedziało natychmiast w piątek po południu na prośbę o komentarz na temat dziewięciu hrabstw o ​​wysokim ryzyku transmisji.

Przedstawione w lutym zrewidowane wskaźniki Centrum Kontroli Chorób (CDC) biorą pod uwagę odsetek zachorowań w populacji w ciągu ostatnich siedmiu dni, a także liczbę przyjęć do szpitala i pojemność szpitali.

Szpital w New Jersey 71 miał 727 pacjentów z potwierdzonym lub podejrzewanym koronawirusem w czwartek wieczorem, o 16 mniej niż poprzedniego wieczoru. Jednak liczba koronawirusów w szpitalach jest nadal znacznie niższa niż w momencie, gdy osiągnęła wartość maksymalną 6089 10 stycznia podczas fali Omicron.

Stanowa siedmiodniowa średnia dla potwierdzonych pozytywnych testów wzrosła do 3453 w piątek, o 39% więcej niż w zeszłym tygodniu io 136% więcej niż w poprzednim miesiącu. Liczba przypadków stale rosła w ciągu ostatniego miesiąca, pomimo obaw, że powszechna dostępność szybkich testów w domu nie zostanie zliczona, ponieważ nie są one zgłaszane urzędnikom służby zdrowia.

New Jersey od tygodni obserwuje rozprzestrzenianie się szczepu BA.2 COVID-19, jednak w tempie niższym niż przemiatanie Omicron od końca 2021 do stycznia. Wydaje się, że najnowszy szczep wirusa rozprzestrzenia się łatwiej, ale nie prowadzi do poważniejszych chorób.

Pisarze pracujący w NJ Advance Media Brent Johnson I Dion Johnson Przyczyń się do tego raportu.

Dziękujemy, że liczysz na to, że dostarczymy lokalne wiadomości, którym ufasz. Proszę rozważyć wsparcie NJ.com Opcjonalna subskrypcja.

Noe Cohen Dostęp do niego można uzyskać pod adresem [email protected].

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *