Central District Health wprowadza wytyczne dotyczące masek na twarz dla czterech hrabstw

Central District Health lifts face mask advisory for four counties

CDH podniosło to w odpowiedzi na nowe dyrektywy CDC dotyczące w pełni zaszczepionych osób, które nie muszą nosić masek w pomieszczeniach.

Boyce, Idaho – w pełni zaszczepieni mieszkańcy Idaho nie będą już musieli nosić maski w większości pomieszczeń, zgodnie z nowymi wytycznymi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Chociaż Idaho nie miało mandatu w całym stanie, kilka miast w regionie wprowadziło go w życie. McCall niedawno podniosła zamówienie, podczas gdy Boise nadal potrzebuje masek w domu, na razie.

CDH zwróciła się o konsultacje dotyczące zdrowia publicznego we wszystkich czterech hrabstwach podlegających jej jurysdykcji, w tym w hrabstwach Ada, Boise, Elmore i Valley.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi federalnymi, dyrektor CDH, Ross Duke, powiedział, że Okręg Zdrowia Publicznego uważa, że ​​nie jest już konieczne dostarczanie tego poziomu szczegółowości do czterech hrabstw.

Wytyczne CDC nadal wymagają ukrywania się w niektórych sytuacjach wewnątrz budynków, takich jak samoloty, pociągi, autobusy i węzły komunikacyjne, takie jak lotniska, i jeśli wykazują objawy.

Obecnie firmy Boise wymagają masek ze względu na zapotrzebowanie miasta. Istnieją jednak prywatne firmy poza Boise, w których stan maski nie wymaga masek.

Zasadniczo CDH nie powie im, jak mają prowadzić swój biznes, powiedział Duke. „Ponieważ niezaszczepione osoby powinny nadal nosić zakrycia twarzy w miejscach publicznych”.

Niniejsze wytyczne dotyczą osób, które otrzymały ostatnią dawkę szczepionki i minęły ponad dwa tygodnie.

„Nadal jest obecny w naszych społecznościach, którego nie mamy w pobliżu przypadków, których doświadczyliśmy zeszłej zimy” – powiedział Duke. „Nadal tam jest i środki ostrożności są odpowiednie dla osób, które nie zostały zaszczepione”.

Boise City ma ogłosić zmiany w swoim publicznym systemie opieki zdrowotnej w piątek. Duke powiedział, że rozmawiał z burmistrzem Lauren Maclean na temat nowej dyrektywy.

Powiedział: „Myślę, że byli tak samo zaskoczeni tą wiadomością, jak my w CDH, a przetrawienie ich i określenie najlepszej drogi naprzód zajmuje trochę czasu”.

Obecnie Duke szacuje, że w ramach kompetencji CDH około 50% osób jest zaszczepionych częściowo.

Powiedział: „Zapewniamy te zaktualizowane wytyczne i zapewniamy większą swobodę tym, którzy są zaszczepieni, więc mam nadzieję, że zwiększy to nasz wskaźnik niż obecnie”.

Duke powiedział, że będą wspierać w pełni zaszczepione osoby, które zdecydują się nadal nosić maskę w pomieszczeniach ze względu na obecność w społeczności osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione z powodu braku dostępu.

Powiedział: „Myślę, że musimy pamiętać, że pewna część naszej populacji nie miała okazji się zaszczepić, ponieważ jest to w zasadzie niedozwolone, a dzieci będą miały do ​​15 lat”.

Jeśli chodzi o szkoły, Duke powiedział, że te wskazówki niczego nie zmieniają. CDH nadal zaleca szkołom dalsze ukrywanie dzieci i personelu, zwłaszcza w pomieszczeniach.

Okręg szkolny Boise ogłosił, że wymagania dotyczące masek pozostaną na miejscu, dopóki dzielnica nie zmieni obecnych wytycznych dotyczących masek.

Fakty, których nie należy się obawiać: więcej o koronawirusie

Zobacz nasze najnowsze aktualizacje pod adresem Nasza playlista na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *