Centrum Drogi Mlecznej wygląda jak dzieło sztuki

Centrum Drogi Mlecznej wygląda jak dzieło sztuki

Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA dostarczył tak wiele niesamowitych zdjęć obiektów i struktur w kosmosie, że łatwo zapomnieć, że NASA ma dużą liczbę innych skanerów kosmicznych pracujących w nadgodzinach, aby dokonywać nowych odkryć we własnym zakresie. Jednym z nich jest obserwatorium rentgenowskie Chandra, które, jak można powiedzieć po nazwie, wykrywa energię promieniowania rentgenowskiego w kosmosie. Został zaprojektowany tak, aby wytrzymać prawie pięć lat w kosmosie, ale przekroczył już 21 lat i za dwa miesiące będzie obchodzić 22. rocznicę.

Chandra jest bardzo potężnym narzędziem, ponieważ może ignorować światło widzialne i wchodzić głębiej w naszą galaktykę Drogi Mlecznej niż teleskopy, które widzą pasma światła widzialnego lub promieni ultrafioletowych. W połączeniu z obserwacjami dokonanymi przez radioteleskop MeerKAT w Południowej Afryce, naukowcy korzystający z danych z Chandry dostarczyli obraz centrum Drogi Mlecznej. To jest po prostu niesamowite.

Obraz, który widzisz powyżej (i pełna wersja poniżej) to środek galaktyki. To grupa ciał w środku galaktyki, wokół której kręci się nasze Słońce, niesie ze sobą wszystkie mniejsze stworzenia. Jeśli wygląda to na jakiś rodzaj malarstwa artystycznego, to dlatego, że Chandra odbiera promienie rentgenowskie w różnych kolorach, a teleskop MeerKAT wypełnia własne odkrycia szarością i magentą. Ta grupa energii, gazów i pól magnetycznych nazywana jest włóknem.

Oszałamiający obraz został opublikowany jako część nowego badania przeprowadzonego przez Q. Daniela Wanga z University of Massachusetts w Amherst. Wang skupił się na tym obszarze, aby lepiej zrozumieć galaktyczną pogodę, czyli przepływ energii w całej galaktyce.

„Nowe badanie właściwości rentgenowskich i radiowych tego pasma przeprowadzone przez K. Daniela Wanga z University of Massachusetts w Amherst wskazuje, że cechy te są połączone ze sobą cienkimi pasami pól magnetycznych” – napisała NASA. „Jest to podobne do tego, co zaobserwowano we wcześniej badanym temacie. Pasma te mogły powstać, gdy wyrównane pola magnetyczne zderzyły się w różnych kierunkach i zostały skręcone wokół siebie w procesie zwanym ponownym połączeniem magnetycznym. Jest to podobne do zjawiska, które popycha energetyczne cząsteczek z dala od słońca i jest odpowiedzialny za wietrzenie przestrzeni kosmicznej, które czasami wpływa na Ziemię ”.

Samo badanie jest ważne ze względu na wpływ, jaki pogoda kosmiczna może mieć na Ziemię i inne rośliny w naszym bezpośrednim sąsiedztwie, a także na wysyłaną w kosmos technologię człowieka. Dowiedz się więcej o pogodzie w kosmosie, gdy grupy takie jak NASA są gotowe do wysyłania ludzi do miejsc takich jak Mars, gdzie pogoda kosmiczna może poważnie wpłynąć na te loty. Dodatkową zaletą jest to, że obrazy wygenerowane na podstawie tych danych są imponujące, zapewniając nam niespotykane dotąd spojrzenie na części naszej głównej galaktyki, których nie można zobaczyć w żaden inny sposób.

Dzisiejsze najlepsze oferty

  1. Ten szalony namiot kamuflażowy na Amazon jest przezroczysty od wewnątrz i boli mnie mózg

  2. Nowy inteligentny oczyszczacz powietrza Wi-Fi firmy Amazon nie przypomina niczego, co widziałeś wcześniej

  3. Oferty Prime Day Roomba pojawiają się na Amazon wcześnie, a ceny zaczynają się od 199,99 USD

  4. Wyprzedaż z okazji Dnia Pamięci 2021: 10 naszych ulubionych ofert na Amazon

Popatrz Oryginalna wersja tego artykułu znajduje się na stronie BGR.com

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *