Centrum zastanawia się, co robić i czego unikać, aby zapobiec małpiej ospie | Wiadomości z Indii

Centrum zastanawia się, co robić i czego unikać, aby zapobiec małpiej ospie |  Wiadomości z Indii
NEW DELHI: Ministerstwo zdrowia związku opublikowało w środę listę rzeczy, których należy unikać ospa małpśredniego wzrostu sprawy w kraju.
dos

  • Odizoluj pacjenta od innych, aby choroba się nie rozprzestrzeniała.
  • do użytku ręcznego środki dezynfekujące.
  • Umyj ręce mydłem i wodą.
  • W pobliżu pacjenta zakrywaj usta maskami, a ręce jednorazowymi rękawiczkami.
  • Użyj środków dezynfekujących do sterylizacji otaczającego środowiska.

nie

  • Unikaj dzielenia się pościelą, pościelą, odzieżą i ręcznikami między innymi z osobami, które uzyskały pozytywny wynik testu na infekcję.
  • Nie prać razem zabrudzonej bielizny lub odzieży pacjentów i osób niezakażonych.
  • Unikaj wydarzeń publicznych, nawet jeśli masz tylko objawy choroby.

„Nie stygmatyzuj osób, które zaraziły się wirusem, a także podejrzanych pacjentów. Nie wierz w żadne plotki ani fałszywe informacje” – dodała.
Podkreśliła również, że każdy może zarazić się wirusem, jeśli ma długotrwały lub powtarzający się kontakt z zarażoną osobą.
W międzyczasie powołano grupę zadaniową ds. małpiej ospy, która ma ściśle monitorować pojawiającą się sytuację w kraju i podejmować decyzje w sprawie inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się choroby.
Dostarczy również rządowi wskazówek dotyczących rozbudowy placówek diagnostycznych w kraju i zbadania pojawiających się trendów związanych ze szczepieniami przeciwko chorobie, poinformowały oficjalne źródła PTI.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła niedawno ospę małp jako globalny stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.
Według Światowej Organizacji Zdrowia małpi ospa jest odzwierzęcą chorobą wirusową – wirusem przenoszonym na ludzi ze zwierząt – z objawami podobnymi do ospy prawdziwej, choć mniej ostrymi klinicznie.
Ospa małp zwykle objawia się gorączką, wysypką i obrzękiem węzłów chłonnych i może prowadzić do szeregu powikłań medycznych. Jest to zwykle samoograniczająca się choroba z objawami trwającymi od dwóch do czterech tygodni.
„Wytyczne dotyczące zarządzania chorobą małpiej ospy” Centrum stwierdzają, że przeniesienie z człowieka na człowieka następuje głównie poprzez duże kropelki oddechowe, które na ogół wymagają bliskiego, długotrwałego kontaktu.
Może być również przenoszony przez bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi lub szkodnikami oraz pośredni kontakt z materiałami szkodników, takimi jak skażona odzież lub bielizna zarażonej osoby. Przeniesienie ze zwierzęcia na człowieka może nastąpić poprzez ugryzienie lub zadrapanie zarażonych zwierząt lub poprzez przygotowanie mięsa z buszu.
Okres inkubacji zwykle waha się od sześciu do 13 dni, a śmiertelność w przypadku małpiej ospy historycznie wahała się do 11 procent w ogólnej populacji i wyższa wśród dzieci. Ostatnio śmiertelność przypadków wynosiła około 3 do 6 procent.
Objawy obejmują zmiany, które zwykle rozpoczynają się w ciągu jednego do trzech dni od wystąpienia gorączki, utrzymują się przez dwa do czterech tygodni i często są opisywane jako bolesne do etapu gojenia, kiedy zaczynają swędzieć.
W wytycznych stwierdzono, że charakterystyczne dla małpiej ospy jest wyraźne przechylenie dłoni i podeszew stóp.
(z wejściem agencji)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *