Chiaro Orchestra walczy w Warszawie

Orkiestra Kameralna Ciro (OCAS) spróbuje w najbliższych dniach zagrać muzykę dla ukraińskich uchodźców w Polsce. „To nasz sposób na wspieranie ludzi dotkniętych wojną po obu stronach granicy” – wyjaśnił. Przepustka ręcznaDyrektor OCAS.

W tym celu około dwudziestu członków OCAS zjechało w poniedziałek do Warszawy, a wczoraj odbyło się ich pierwszy koncert w Centrum Kultury Kataru w stolicy Polski. Nie potoczyło się tak, jak chcieli, ponieważ w tym asturyjskim przedsięwzięciu – będącym częścią ich projektu „Vínculos”, na który składa się seria koncertów solidarnościowych i działań kulturalnych w różnych częściach świata – uczestniczyło pierwotnie dwudziestu muzyków z Ukraina. z tej okazji zamierzali opuścić swój kraj i dołączyć do Asturian. Ale spotkanie skończyło się dopiero w połowie. Z dwunastu ukraińskich muzyków, którzy mieli z nimi grać, do tej pory „przyjechały tylko trzy kobiety. Pozostali członkowie to mężczyźni w wieku wojskowym, którym odmówiono pozwolenia na wyjazd z kraju; do przyłączenia się do projektu. Powód jest jasny:” Są w wieku poborowym”, a wojna jest ich. Ale ci w Chiero są zrezygnowani. „Rozmawialiśmy już z szefem kuchni” – zapewnił Manuel Paz Jose Andres – Ich organizacja pozarządowa World Central Kitchen poświęciła trochę czasu… – Czekają na twoją pomoc.

Tak czy inaczej, w najbliższych tygodniach muzycy będą koncertować w różnych miastach w Polsce, a jeśli to możliwe, ich pomysłem jest występ w przygranicznych ukraińskich miastach Lwowa i Kijowa. I nadal współpracują z organizacją José Andrés. „Naszym celem jest uczynienie muzyki skuteczniejszym narzędziem jedności” – wyjaśnia Bass. Jego muzyka jedności już zaczęła grać.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.