Chile jest krajem OECD o największym odsetku populacji uczestniczącym w nowych inicjatywach

W niedawno opublikowanym raporcie „Lost Entrepreneurs 2021” OECD dokładnie prześwietla, jak przedsiębiorcy radzą sobie w krajach członkowskich i krajach UE, gdzie Chile jest samotne wśród 16 do 64 procent populacji. Wiek nowych przygód w biznesie.

Jak udokumentowano, w latach 2016-2020 odsetek nowych przedsiębiorców w całej populacji kraju wyniósł 20,3% wśród mężczyzn i 16,8% wśród kobiet, co jest najwyższą liczbą odnotowaną w każdym przypadku (patrz wykres).

Kolumbia jest w stanie dostarczyć jedynie dwucyfrowe statystyki dotyczące przedsiębiorców płci żeńskiej i męskiej, podobnie jak Estonia, Łotwa, Stany Zjednoczone, Turcja, Kanada i Słowacja. Na drugim końcu spektrum znajduje się Hiszpania, gdzie mężczyźni mają 2,4%, a Włochy 1,3%.

W wyniku proporcji własności nowych firm, kraj jest wybitny. Jako odsetek populacji w wieku od 16 do 64 lat w Chile sięga 11,2% mężczyzn, co jest ponownie najwyższą liczbą na liście. Z kolei w przypadku kobiet osiągnął 7,8%, wyprzedzając tylko 8,8% przez Kolumbię.

Raport podkreśla jednak trudności, z jakimi borykają się niektóre grupy w Chile i innych krajach.

„Epidemia Govt-19 siała spustoszenie wśród przedsiębiorców i właścicieli firm. Dotyczy to szczególnie upośledzonych i upośledzonych przedsiębiorców, takich jak kobiety, imigranci, młodzież i osoby starsze”.

W tym kontekście Chile nie dostarczyło tylko pozytywnych danych. Jednym z czynników branych pod uwagę przez organizację wielostronną jest wskaźnik samozatrudnienia w stosunku do ogółu pracowników oraz różnica między mężczyznami i kobietami w tym zakresie, która zmniejszyła się w 30 krajach. Czy zauważyłeś, że rzeka się podnosi?

W tej ostatniej grupie znalazło się Chile, co oznacza wzrost wspomnianej różnicy między kobietami a mężczyznami o 1,9 punktu procentowego, wyprzedzając jedynie Polskę, Chorwację i Litwę, które wzrosły o ponad 2 punkty.

Tymczasem wśród tych, którym udało się go zmniejszyć, Irlandia spadła o 5,8 punktu procentowego. Cypr również jest samotny, tracąc 5 punktów, a następnie Izrael, Rumunia, Włochy, Węgry, Słowenia, Turcja i Francja o ponad 2 punkty (patrz wykres).

W tym obszarze OECD zauważa: „Podczas epidemii Govt-19 mikroprzedsiębiorstwa i osoby samozatrudnione stanęły przed wieloma wyzwaniami, w tym z koniecznością zmniejszenia popytu na ich towary i usługi oraz dostosowania działalności biznesowej w odpowiedzi na tymczasowe ograniczenia operacyjne. . I działania na rzecz wykluczenia społecznego. ”

W wyniku powyższego „większość doświadczyła znacznego skrócenia czasu pracy i dochodów. Jednak dowody wskazują, że kobiety, imigranci, młodzi i starsi przedsiębiorcy stoją przed jeszcze większymi wyzwaniami, ponieważ skupiają się na najbardziej wrażliwych sektorach i że mniejszy dostęp do zasobów” – dodaje dokument.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *