Chińscy naukowcy stworzyli pierwszą tego rodzaju małpę z zielonymi oczami i świecącymi czubkami palców

Chińscy naukowcy stworzyli pierwszą tego rodzaju małpę z zielonymi oczami i świecącymi czubkami palców

Naukowcy twierdzą, że były to pierwsze na świecie żywe narodziny chimerycznego organizmu.

Naukowcy z Chin stworzyli małpę chimerę (hybrydę) o charakterystycznych cechach, takich jak zielone oczy i świecące koniuszki palców. według CNN Według raportu naczelne stworzono przy użyciu dwóch zestawów DNA, co wciąż znajduje się w fazie eksperymentalnej i według nich może ostatecznie przynieść korzyści badaniom medycznym i ochronie gatunków. Placówka dodała, że ​​urodzona w laboratorium małpa przeżyła 10 dni, po czym została uśpiona. Badania szczegółowo opisujące proces powstawania małpy opublikowano w: czasopismo komórka.

Naczelne stworzono w wyniku bezprecedensowego eksperymentu polegającego na połączeniu komórek macierzystych dwóch genetycznie odrębnych zapłodnionych jaj tego samego gatunku małp – makaka długoogoniastego.

Były to pierwsze na świecie żywe narodziny chimerycznej małpy z komórkami macierzystymi. CNN Cytowano, że badacze powiedzieli:

Na stronie internetowej zacytowano Miguela Estebana, współautora badania i głównego badacza z Uniwersytetu Harvarda, który powiedział: „To zachęcające, że nasz żywo urodzony małpi szympans w znaczący sposób (z komórek macierzystych) wnosił znaczący wkład (z komórek macierzystych) do mózgu, co sugeruje, że takie podejście powinno być wartościowe.” „Już modeluję choroby neurodegeneracyjne.” – stwierdził Instytut Biomedycyny i Zdrowia w Kantonie.

„Chimery mają także ogromną potencjalną wartość w zakresie ochrony gatunków, jeśli można je osiągnąć pomiędzy dwoma gatunkami naczelnych innymi niż człowiek, z których jeden jest zagrożony. Jeśli komórki dawcy z gatunków zagrożonych przyczyniają się do powstania linii zarodkowej, można sobie wyobrazić, że poprzez hodowlę Zwierzęta mogą produkować te gatunki.

Zwierzę zawiera zmienny, ale stosunkowo wysoki odsetek komórek, które wyrosły z komórek macierzystych.

Naukowcy podali, że odsetek oddanych komórek macierzystych waha się od 21% do 92%. Według Science Alert najwyższy odsetek zaobserwowano w tkance mózgowej.

Myszy chimeryczne po raz pierwszy stworzono w latach 60. XX wieku i były powszechnie stosowane w badaniach biomedycznych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *