Chiński łazik Zhurong wysyła selfie z Mars

Chiński łazik Zhurong wysyła selfie z Mars

Chiny opublikowały nowe zdjęcia ze swojej strony internetowej Rover Zurong, kto zaczął Poruszanie się po Marsie Pod koniec maja. Jedno ze zdjęć to piękne selfie Zhurong zrobione obok jej lądowiska. „Portret grupy turystycznej”, jak nazywa to Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna W poście na bloguUchwycone małą bezprzewodową kamerą, która umieściła łazik na dachu, po czym pobiegła z powrotem, aby zrobić zdjęcie jak podekscytowany ojciec.

Zhurong zrobił również zdjęcie samego lądowiska, pokazując rampę, którą zjechał łazik, chińską flagę i, jeśli przyjrzysz się bliżej jej lewej stronie, maskotki Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Platforma lądowania Zhurong.
obrazek: CNSA

W poniższym wątku na Twitterze jest więcej zdjęć, link tutaj, w tym panorama przedstawiająca horyzont Czerwonej Planety w oddali na zewnątrz łazika, wraz ze śladami na powierzchni wyrzutu paliwa podczas opadania.

Dołącz do Zhurong wytrwałość NASA na Marsie w zeszłym miesiącu (chociaż odległość łazika wynosi ponad tysiąc mil), czyniąc Chiny drugim krajem, w którym ląduje i obsługuje łazik na tej planecie. Oczekuje się, że eksploracja potrwa około 90 dni i pozwoli uzyskać więcej zdjęć podczas analizy klimatu i geologii Marsa.

Wytrwałość również wysłana z niektórymi Urocze ujęcia na własną rękę Jednak w kwietniu użyła ramienia robota (kijka do selfie, jeśli wolisz), zamiast dostosowywać się i odsuwać od aparatu. To rodzinne zdjęcie łazika i jego mały towarzysz helikopteraspryt. NASA szczegółowo wyjaśnia, jak powstało zdjęcie profilowe Ten blog z filmami.

Lekko zniekształcony obraz kompozytowy z wytrwałością po prawej i małym helikopterem kreatywności po lewej.  nagłówek

Wytrwałość i kreatywność w selfie złożonym z 62 pojedynczych zdjęć.
obrazek: NASA / JPL-Caltech / MSSS

A oto „twarz” wytrwałości na tle spokojnej panoramy Marsa. Planeta może być odosobnionym miejscem, ale tworzy nieco malownicze tło.

Głowa wytrwałości wystaje z dołu kadru jak twarz, przed horyzont Marsa.

Wytrwałość wpatrując się w kamerę.
Zdjęcie: NASA/JPL (ścieg panoramiczny Joey Roulette/The Verge)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *