Chiński naukowiec twierdzi, że Indie nie wylądowały na południowym biegunie Księżyca

Chiński naukowiec twierdzi, że Indie nie wylądowały na południowym biegunie Księżyca

Powyższe zdjęcie z filmu udostępnionego przez Indyjską Organizację Badań Kosmicznych przedstawia powierzchnię Księżyca podczas przygotowań statku kosmicznego Chandrayaan-3 do lądowania w środę, 23 sierpnia 2023 r. Indie stały się pierwszym krajem, który wylądował statek kosmiczny w pobliżu południowego bieguna Księżyca. Które według naukowców mogą zawierać istotne rezerwy zamarzniętej wody. (ISRO przez AP)

(NewsNation) – W sierpniu Indie stały się pierwszym krajem, który wylądował w pobliżu południowego bieguna Księżyca. Teraz czołowy chiński naukowiec twierdzi, że wylądował daleko od południowego bieguna Księżyca.

Indyjski lądownik Chandrayaan-3 Vikram znajduje się daleko od południowego bieguna Księżyca i leży na 69 stopniu szerokości geograficznej południowej, podczas gdy południowy biegun Księżyca znajduje się pomiędzy nimi, Ouyang Ziyuan, często nazywany ojcem chińskiego programu księżycowego, powiedział chińskojęzycznej gazecie Science Times . Szerokość geograficzna 88,5 i 90 stopni.

„Jest to błąd!” Powiedział. „Miejsce lądowania Chandrayaan-3 nie znajduje się ani na południowym biegunie Księżyca, ani w jego rejonie, ani w pobliżu księżycowego bieguna południowego.”

Na Ziemi 69 stopni na południe leży w obrębie koła podbiegunowego, ale księżycowy odpowiednik znajduje się znacznie bliżej bieguna. Według Ziyuana Chandrayaan-3 znajdował się 619 kilometrów (385 mil) od regionu polarnego.

Chiny mają znacznie lepszą technologię, jak powiedział Pang Zhihao, starszy ekspert ds. przestrzeni kosmicznej mieszkający w Pekinie, jak powiedział dziennik Partii Komunistycznej „Global Times”. czas.

Chiński program kosmiczny „jest w stanie wysyłać orbity i lądowniki bezpośrednio na orbitę transferową Ziemia-Księżyc od wystrzelenia Chang’e-2 w 2010 r., czego Indie jeszcze nie przeprowadziły ze względu na ograniczoną pojemność swoich pojazdów nośnych”. W poście napisano. „Silnik używany w Chinach jest również znacznie bardziej zaawansowany”.

ISRO nigdy nie twierdziła, że ​​wylądowała na biegunie południowym; Publikacja technologiczna IFLScience Mówi po prostu, że wylądowali bliżej bieguna południowego niż jakikolwiek inny kraj.

Mimo to lądowanie Chandrayaan-3 było ważne dla naukowców, którzy uważają, że niezbadany region może zawierać rezerwy zamarzniętej wody i cennych pierwiastków, które mogą pomóc w przyszłych misjach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *